| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Už jsem to slyšela dříve, že je to plán ze strany MPSV. Teď to proběhlo i tiskem.

Děsí mne, že to podporuje či dokonce prosazuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb, jmenovitě dokonce Horecký, protože to znamená, že by to bylo jednoznačně něco, co výrazně zvýhodní sociální služby oproti domácí péče.

Takže mám tendenci si myslet, že to má být cesta, tak příspěvek více předělat na finanční zdroj pro služby, samozřejmě včetně terénních a ambulantních, a pečující vzít zkrátka - mám obavy, že prostě bude nutné vykazovat nakoupení služby a ten, kdo služby nevyužívá nebo dokonce ani nemůže využívat, bude namydlený. Omezení příspěvku by tak bylo pro rodinné asi často likvidační, protože nyní slouží jako částečná kompenzace ztráty či omezení příjmu, když někdo z rodiny skončí či omezí kvůli péči vlastní výdělečné aktivity.

Jo, jasně, příspěvek na péči je velká a stále rostoucí položka státního rozpočtu, ale pokud se omezí, zhroutí se rodinná péče.

Taky mne náramně zaujalo toto: "Podle APSS by pro starší lidi mohl zůstat dosavadní model příspěvků, který by se případně upravil. Děti a dospělí s postižením by měli podle návrhu mít pak své rozpočty. Jejich dávka by nemusela být každý měsíc stejná, vyplácela by se podle potřebné péče. "Individuální rozpočet není jakýmsi bianco šekem, ze kterého by se nechaly hradit veškeré náklady například na služby osobní asistence, které by daná osoba vyžadovala. Představuje rozpětí možné podpory, která je čerpána podle skutečné potřeby," přiblížila asociace"

Kdo to bude celé každý měsíc přepočítávat? Úřady práce, co teď pro jistotu prakticky zavírají, protože zrušení poloviny úředních hodin je má zachránit před kolapsem? ~k~~k~~k~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.