| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"klidně objedu blok, abych zkontrolovala, jestli jsem zavřela garáž... (vyjedu autem, zmáčknu ovládač, počkám, až se garáž zavře, odjedu, po 50 m si nejsem jistá, jestli jsem to udělala, objedu blok, abych se mohla podívat, že dveře jsou zavřené, a pak teprve odjíždím...)"

Tohle mám taky. Ale já právě nečekám, až se zavře, spěchám a zmáčknu a jedu a koukám, abych někoho nepřejela nebo do někoho nenabourala při couvání.

Zapomenu to proto, že to dělám automaticky a nejsem si jistá, zda jsem to tlačítko zmáčkla, obvykle, když mě něco rozhodí. Uvidím sousedku, někde běží kočka ve chvíli, kdy vyjíždím a to mi odvede pozornost od toho si zapamatovat, zda jsem tlačítko zmáčkla. Taky hraje roli to, že to je minimální námaha, kdybych vrata zavírala ručně, tak si to mozek bude pamatovat jistě. :-)

Blbý je, že se už párkrát stalo, že vrata zůstala otevřená a nepřišla jsem na to já, ale někdo mě upozornil. A nikdy po vyjíždění. Spíše naopak, při jiné činnosti, např. jsme se špatně domluvili, kdo kudy půjde, kdo je zavře nebo jsem prostě někudy vyšla na předzahrádku, s tím že se vátím garáží a nevrátila, šla jsem dveřmi a zapomněla garáž otevřenou.

Tak to u sebe ani nepovažuji za OCD, i když sklony k tomu bych taky mohla mít, i v oblastech hygieny v restauraci apod. Důležité je nenechat to rozjet, bych řekla. Jednou jsem jela kolem bloku zkontrolovat tu garáž a mluvila jsem u toho s osazenstvem v autě a znovu si nedala pozor při průjezdu, zda je garáž zavřená, tak jsem jela podruhé. ~t~~8~ To už jsem si říkala, že jsem cvok.

Dobré je nezacyklit se v rituálech, hůř se z toho dostává. Takže je dobře, že to bude dcera zakladatelky řešit dřív, než později.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.