| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Schovánek 13 - A jsme na světě!

Milá Jano,
já sama přišla na svět kleštěma za dramatických okolností, tak trochu vím, o čem píšeš.
Moje Anička se narodila loni v prosinci v Krči za okolností, které mi připomínají to, co tady popisuješ, jen s tím rozdílem, že vše skončilo císařským řezem. Taky mi nevěřili, že mám kontrakce po 5 minutách a nechali mě dvě hodiny na lůžkovém oddělení, kam manžel nesměl a kde jsem v bolestech chodila mezi posteli a stolem sledována vyděšenou budoucí maminkou na rizikovém těhotenství, která se mě nesměle ptala, jestli to už je ten porod J. Pak si toho „náhodou“ všimla kolemjdoucí sestřička a hnali mě hned na sál. Taky mi bylo špatně, zvracela jsem a moc nevím, co se dělo. Ostatně se se mnou celou dobu nikdo nebavil, nevím co všechno mi píchali a proč. Ale nechci zacházet do detailů, chci ti říct něco jiného. Když jsem se celá zmatená probrala z narkózy, bylo mi to jedno, hlavně jsem byla ráda, že je Anička v pořádku, že se hned přisála (dodnes kojím), že je krásná, že jsem na nadstandardu, že je manžel s náma, atd… Ale po dvou dnech, kdy už jsem odmítla léky proti bolesti a začala být víc pří smyslech, jsem se taky začala trápit – porod a všechno kolem jsem si představovala úplně jinak, poctivě jsem se připravovala – celé těhotenství jsem cvičila každý den jógu, poslední dva měsíce trénovala dýchání, snažila se být v pohodě a nakonec tohle. Přišlo mi to všechno hrozně nespravedlivé, měla jsem pocit, že jsem ani nedokázala porodit vlastní dítě, přivítat ho na svět apod. a nikdo mi nedokázal vymluvit, že to jsou zbytečné starosti, že bych se radši měla těšit z miminka.
Až pak mi moje kamarádka, které jsem se svěřila, hrozně vynadala, řekla, že taky mohlo všechno skončit hůř, že mám být ráda, že mám zdravé dítě, že kojím, že jsou matky, které bez problémů porodily děti, ale pak je třeba stejně mateřství netěšilo (nechci se tu nikoho dotknout), že Anička si mě vybrala jako svojí maminku a tím pádem i způsob jakým přišla na svět a že to všechno mělo svůj smysl, i když to já nevidím.
Prostě ti chci říct, že chápu tvoje pocity, zklamání z porodu, ale že ti to Schovánek určitě vynahradí a že to budeš za pár měsíců brát jinak. Jenom nám všem přeju, abychom sourozence svých dětí už mohly porodit v lidských podmínkách.

Veronika

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.