| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je mi moc lito, ze mate takove spatne zkusenosti s porodem. Ja mam 13ti mesicni holcicky (dvojcatka) a chtela bych se s Vami podelit o nadherny zazite meho porodu.
Bydlim v Anglii, takze jsem rodila v Anglii - na soukrome klinice.

Protoze muj tlak poslednich par tydnu pred porodem zacal byt trochu osklivy, tak mne muj pan doktor doporucil cisarsky rez (take kvuli tomu, ze se moje druha holcicka poslednich par tydnu prestavala hybat a mohla by mit problemy pri porodu).

Byla jsem objednana na ctvrtek 8:00 rano. Prisla jsem se svym manzelem a obrovskym brichem do porodnice v 7:30. Ve dverich mne privitala vrchni sestra s usmevem na tvari - "Lido, uz tu na Vas vsechny cekame", okamzite mne odvedli na pokoj, kde muj manzel vybaloval veci do skrine, zatimco se na mne vrhly 3 sestry - jedna holila, druha narizovala monitor, anesteziolozka se mezitim vyptavala na rutinni veci a seznamovala mne s prubehem anestezie. (to vsechno probehlo za neuveritelny 15 minut). 5 minut pred osmou mne pozadali prejit s manzelem na operacni sal, ktery se nachazel o 2 patra vyse. Mezitim, zcela komicky zazitek, kdy knovoj lidi ..ja a obrovske bricho, muj manzel, porodni asistentka, anesteziolozka a pomocnice, ktera mi nesla nahradni zupan, byl zastaven pomocnici, ktera podava jidlo se slovy..."nemuzete mi odejit bez toho, nez si objednate jidlo"...podavajic mi jidelni listek (se 4mi ruznymi jidly na tento den) a vsichni (vcetne celeho personalu na sale) cekali, az si ja a manzel vybereme, na co asi tak budeme mit po porodu na obed chut. Privedli mne na sal, poprosili, at si sendu na operacni lehatko. Mezitim se ujali meho manzela a zacali ho navlekat do "zelenych hadru". To uz se na mne vrhli anesteziologove a opet porodni asistentky, ktere na mne pripnuly ruzne monitori a anesteziolozka mi zacala davat "epiduralku". Vsichni byli ve vyborne nalade, vcetne mne a meho manzela, ktery mne drzel za ruku, kdyby mne nahodou neco zabolelo.(Nic nebolelo, podotykam). Kdyz epiduralka zacala zabirat, tak muj lekar s jeho asistentkou pristoupili k operaci. Trvalo to pouhych 5 minut, kdy za neustale vtipkovani a vesele nalady na sale nam doktor najednou rekl.."a prvni miminko se prave rodi...a je to holcicka!" (Krasne prekvapeni, zamerne jsme nechteli predem vedet, jakeho jsou ma dvojcata pohlavi, ale alespon jednu holcicku jsem si prala). Kristinku mi bez jakehokoliv umyvani okamzite predali do ruky, a ja jsem se s ni mohla mazlit, zatimco se rodilo druhe miminko. Byla jsem tak omamena laskou ke Kristince, ze jsem skoro prosvihla narozeni meho druheho miminka... to jsem jenom zaslechla .." a druha holcicka", ani jsem se nestihla podivat, jak mi ji z briska vytahuji. Porodni asistentka mi ji ihned prinesla ukazat, zabalila ji do pleny a dla ji tatinkovi na pomazleni. Pak si toho moc nepamatuji, protoze moje oci jenom prebihali z jedne holcicky na druhou. Zasivani a cisteni trvalo nejdele, jeste asi dalsich 40 minut, ale to jsme vubec nevnimala. Pak si vzali Kristinku na vazeni, mereni atd., potom Lucinku (stale jsem jednu nebo druhou nebo obe chovala). Potom mne odvezli do predsali (povinne monitorovani na dalsi 2 hodiny), kde jsem lezela s obouma holcickama prisatyma na prsou a spolecne s manzelem se kochali neskutecnym stestim. Po 12te hodine nas vsechny prevezli na muj osobni pokojik (s televizi, lednici a koupelnou), ulozili holcicky vedle me postele do (rikala jsem tomu vanicky) a prinesli ten "dulezity obed", ktery jsem s chuti snedla - moc mi behem porodu vyhladlo (uz vim, proc to bylo tak dulezite), dokonce jsem ukradla zmrzlinu memu manzelovi, stejne ji moc nema rad. Pak jsme pozadali personal o 2 sklenicky na sampanske - tata otevrel flasku, ktera se mezitim v lednici hezky vychladila, a napili jsem se na zdravi nasich prekrasnych holcicek. Odpoledne uz probihalo normalne, koupani holcicek (za me pritomnosti); prichod kamaradek, kamaradu a pribuznych; prijimani kvetinovych daru (dostala jsem od ruznych lidi 13 obrovskych pugetu, takze muj pokoj se promenil v kvetinarstvi), mezitim jsem s pravidelnosti prikladala jednu, ci druhou, ci obe holcicky k mym prsum. Byla to nadhera.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.