| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zadeček v bavlnce aneb látkové plenky v praxi

Jsem autorka článku ;)))
No, přiznám, že částku za jednorázovky jsem střelila protože už nemám přehled. Kupovala jsem vždycky značky a v akci a evidenci jsem si nevedla. Ale 300 mi přijde neuvěřitelně málo. To spotřeboval i můj syn když už se učil na nočník a byl většinu dne bez plenek. Věřila bych tak osmi stům.
Co se týče mých nákladů na výbavu, tak byly podle mě celkem vysoké - chtěla jsem koupit opravdu kvalitu, takže ta vstupní investice byla vyšší. Kdybych se rozhodla pro klasické čtverce nebo si výbavu ušila, tak jsem samo na jiné částce. Já chtěla co největší pohodlí, abych ten přechod na látkovky vůbec ustála ;).
Plenky opravdu nežehlím.
Můj syn opravdu vydrží v látkovce celou noc a ráno není opruzený a jak jsem psala, mám pocit, že různými mastmi ani nemusím mazat. Je fakt, že občas má zadeček takový "zmačkaný" ale to není opruzenina, zmizí to za chvilinku a není to často.
Co se týče velkých balíků mezi nohama. Mě teda vyhovují imse vimse látkovky, které jsou štíhlé. Popolini jsou oproti nim opravdu obrovské. Nevím, jak vypadají látkovky na mini miminku, moje děti jsou obříci, ale není to nijak šílené. Je ale fakt, že kupujem oblečení o číslo větší ;).
Já nepotřebuju svoji volbu bránit a vyvracet argumenty, dala jsem se na nějakou cestu, ta mi vyhovuje a jen jsem se chtěla podělit o zkušenost, protože by mi podobný článek v době, kdy jsem se rozhodovala, pomohl.
Mám spíš tu zkušenost, že okolo látkovek je spousta mýtů a je to škoda, protože každá mamina by měla vědět, že má na vybranou.
Moc děkuju za příspěvek od paní doktorky, protože mě přijde hodně důležitý. Nikdo vám neřekne, že jednorázovky by mohly mít nějaký negativní dopad. Používají se příliš krátkou dobu na to, aby se mohl pořádně projevit nějaký možný zdravotní dopad (je to ať chcete nebo nechcete chemie, kterou mají děti 24 hodin na sobě a dětská kůžička je asi 5x tenší a citlivější než dospělácká). Ta prodyšnost mi přijde důležitá a moc se těším na jaro a léto, protože syn bude moct být bez svrchních kalhotek, plenky budou schnout na sluníčku a tak.
Jestli se syn cítí v plenkách nepříjemně fakt nemůžu posoudit - ještě neumí mluvit, ale je to usměvavý a spokojený miminko jako každý jiný. Rozhodně nebrečí proto, že by byl pročůraný. Plenky vyměňuji když se pokadí nebo je má už dlouho. Používám separační plenky.
A jako bonbonek na konec - na to se těším skoro nejvíc. Plenkovací období je podle výzkumů u látkovek kratší ;). Tak doufám, že nebudem vyjímka ;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.