| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Tříletí čtenáři - radost i starost

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás má zkušenost s velmi ranným čtením. Naše dcerka od 17 měsíců zná všechna písmena abecedy. Prostě se zeptala, co to je. Řekla jsem například, že A, jako auto. Od té doby si to pamatuje. Během několika dnů se tehdy naučila všechna písmenka. Pak přišly na řadu číslice. Potom přestala používat pomovná slovíčka a už to pro ni není auto, babička, ....kakao, list,.......zub, ale prostě a,b,atd.

Za měsíc jí budou dva. Začíná chápat, že písmenak tvoří slova, takže prakticky začíná číst. Čte ale jen ta slovíčka, kterým rozumí, a které zná. Základní věci ale přečtě, ví, že na jogurtu je napsáno smetanový apod. Pár písmen i napíše. Samozřejmě rukopis nic moc, ale nějaká podoba tam je.

Dcera se vyvíjí celkem normálně, nopozoruji odlišnosti ve srovnání s jinými dětmi tohoto věko. Řeč sice nemá slavnou, ale myslím, že docela odpovídá horšímu průměru. Její prostovy jsou typu: Já koupala dnes. Rybička koupala taky. Říká tedy větičky, i když spíš ještě bez pomocných sloves, jako je být, dělat apod. Skloňuje, začíná časovat, takže větší zpoždění řeči, jako při autismu nemá. Myslím, že autistka není, nemá ani jiné příznaky, které by tomu odpovídaly.

Máte někdo s ranným čtením zkušenosti? Měla bych zajít třeba k psychologovi anebo jste to neřešili? Já sama jsem také poměrně brzo četla (ve třech letech cca), takže by to mohlo být v rodině, na druhou stranu máme v příbuzenstvu autismus, tak bych něco nerada zameškala a řešila věci včas. Jak jste situaci řešili vy?

Díky moc, Helena

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.