| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš život s diabetem

Pokusím se shrnout můj život s diabetem.DM 1.typu mám od 20.let-tedy už 15let.Přišlo se na něj po zánětu mozkových blan-ten to asi rozjel.Jsem v současné době mámou 2kluků-3r a 1r.Mateřství mi dává neskonale zabrat a udržet glykemky v normě se prakticky nedá.Oba kluky jsem ze všech sil kojila skoro do 1r-většina diabetiček nekojí-různé důvody.Obě těhotenství vysoce rizikové.Oba chlapci jsou testováni na genetické dispozice-dělá se v centrech dia-Praha,Brno... až Ostrava.Krev vezmou oběma rodičům i dítěti.U staršího jsme na výsledky čekali víc než rok,ale je OK.Dispozice nemá.U mladšího jsem se zapojila do mezinárodního projektu-vliv kravského mléka na vznik DM1.Na vyšetření se bere přímo pupečníková krev.do 14dnů jsme věděli,že druhý syn bohužel dispozice má a tak jsem v projektu zůstali-bude až do jeho 12.let.V projektu jsou kojené i nekojené děti a zkoumá se rozdíl-za pár let se vyhodnotí.Takže nyní trnu strachy,co když malý DM1. dostane.Píšu to pro ty,kteří nevědí o tom,že si lze vyšetření nechat provést-spousta mých dia známých je svým dětem dělalo.Bohužel jsem za ty roky zjistila,že jen dieta a režim cukrovku nesrovná-strese,hormony-u nás žen menzes dokáží pěkně s cukrem zamávat.Znám diabtičku,která má DM1 od 1roku-tedy pře 30let a nemá žádnou komplikaci a nyní má zdravou holčičku.Znám diabetičku.,které po 10letech odešly ledviny atd atd.Bylo nám řečeno,že mnohdy hodně závisí na dispozicích,které máme.Když má někdo sklon dostat neuropatii dostane ji i přes skvělou kompenzaci.Dokud je dítě malé a rodiče na něj mají vliv je to super,takový puberťák diabetik je pěkná šlamastika.Já sama přes to,že jsem DM1 dostala až ve 20letech jsem nikoho s DM1 neznala a 2roky jsem svoji nemoc popírala,zrovna jsem začala studovat VŠ,vypadla z domu a chtěla žít.Dnes vidím jaká to byla chyba a pomohlo mi až to,že jsem poznala partu diabetiků-mladých jako já.To mi otevřelo oči.Bohužel to neudělala paní doktorka,která mě měla na starost,ta mi vrazila do ruky brožuru,injekce a jedem....Moc Vám všem fandím-rodičům i dětem a chci Vám popřát hodně sil a štěstí ...Věrka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.