| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vstup do života

Madelaine,

No, v nekterych vecech pravdu proste mam: zakony, ktere plati v CR staci si overit, ze jo. Pokud tvoje pocity mi tohle pravo odepira, a dokonce nazyva moje pozadavky nadstandardnimi ci nejak jeste neslusneji, myslim si, ze tvoje pocity proste se myli.

Co se tyka medicinskych postupu: tam ochotne priznam, ze absolutni pravda neexistuje, jako neexistuje absolutne bezpecny postup, existuji jiste soubory evidence (take snadne overitelne), ktere vsak nemuzou universalne pokryt individualnich zdravotnich, psychickych a vkusovych potreb. Prave proto jsem pro maximalni liberalizaci sluzeb a partnersky vztah mezi poskytovatelem sluzeb, ktery ze zakona musi informovat vsechstranne, a klientkou, ktera nemusi ze zakona z vlastni iniciativy vedet nic, ale pravo na volbu a zodpovednost pred sebou a prip. svym ditetem ma jen proto, ze bude s tim zit zbytek zivota, a zna sebe nejlepe.

Co se tyka pocitu kolem neonatologie a pece o novorozence: tady bych rekla, ze existuji soubory nahromazdenych evidenci vuci kterym se clovek musi udivene ptat: proc spolecnost je citlivejsi k pravum zvirat, treba malych kotat, ale tak necitliva k lidskemu mladeti? Ja chapu, ze zakladni potreba novorozence: materska blizkost, neni vzdy realizovatelna, a neobvinuji matky a zdravotniky plosne, ale ty plne sesterny a hromadne voziky v porodnicich jsou mi podezrele. Je to otazka slozita, jak krutost se stava normalni, pri tom kdyz sestry "jen" delaji svoji praci, matky spolehaji na vseobecnou praxi, a vlastne o tom nikdo moc nepremysli. Sceny na vecernicku, jak v porodnici zhromazdene mimina hromadne breci se zdaji jen roztomile - jaksi tak prece to je, je normalni, ze mimina breci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.