| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Školní obědy pro všechny děti zdarma? Ekonomická šílenost…!

podobně jako my. I tam, z pohledu společnosti, tlačí tzv. "vyspělý sociální stát" PRACUJÍCÍ rodiče do pozice nepřizpůsobivých! Slováci převzali také od 1. 1. 1993 pro pracující rodiče a jejich rodiny toxické daňové a sociální zákony z vymírajících zemí EU. Mám to vyčíslené pro Česko: na jedné straně statistický úřad (ČSÚ), vykazuje jen finanční náklady na výchovu dítěte v rodině ve výši 1,5 milionu korun (do plnoletosti), až 2,5 milionu korun (vysokoškolák). Na straně druhé ministerstvo financí je s přihlédnutím k platné daňové legislativě přesvědčeno, že děti nic nepotřebují, snad jen mateřské mléko a to je podle úředníků evidentně zdarma. Jak jinak si vyložit rozpor mezi náklady na výchovu dítěte vykazovanými ČSÚ ve výši 80 000 Kč/rok a 13 404 Kč/rok v roce 2014, aktuálně 24 204 Kč, které ministerstvo financí uznává jako daňově odečitatelnou položku na náklady výchovy dětí? Místo aby ministerstvo financí odečetlo 50 % nákladů na výchovu dítěte, tj. 40 000 Kč/rok, odečte aktuálně jen částku 24 204 Kč/rok. Díky tomu rodina s jedním dítětem nezaviněně ztratí ročně 24 796 Kč, u dvou dětí je to již finanční ztráta 45 392 Kč a u tří dětí přijde rodina nezaviněně o částku 61 188 Kč/rok. To by bylo obědů. Výsledek? Máme poloviční porodnost než byla ta za Protektorátu! V roce 2017 se v ČR nenarodilo do vyrovnané populační bilance 39 600 dětí, na Sovensku 25 000 dětí. Že se Vám to nelíbí? Mně také ne, zvláště když zjistím že statistiku potratovosti vede segment třetích dětí v rodině!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.