KARTÁČ A HŘEBÍNEK - pro novorozence jsou vhodné kartáče s přírodním vlasem, jsou daleko jemnější. Hřebínek jsme my osobně vůbec neupotřebily, ale bohužel se většinou prodávají v sadách s kartáčem.
KOUPACÍ KYBLÍK, NEBO VANIČKA já osobně nemám s vaničkou žádné zkušenosti. Hned z počátku jsem byla nadchnutá pro kyblík a jeho vlastnosti a mé děti také, ale není kyblík jako kyblík. Kyblík Tummy Tub je opravdu nejlepší, má tu správnou velikost už pro novorozence od cca jednoho až dvou týdnů a jen u něj platí většina výhod spojených s koupáním v kyblíku. Ostatní kyblíky jsou buďto příliš veliké a nebo nemají správný tvar, jsou proto vhodné až pro starší děti. Já jsem kyblík na syna používala až do 9-ti měsíců téměř denně, a to byl cekem otesánek a v šesti měsících měl 10 kg :o). Jinak i v roce a půl se na zahradě v kyblíku vyřádil :o))). Dcerku jsem poprvé v kyblíku koupala v téměř 14-ti dnech od narození.
LEHÁTKO DO VANIČKY ČI VANY pokud ke koupeli zvolíte vaničku, je dobré si do ní pořídit lehátko. Bohužel s nimi nemám zkušenosti, tak nemohu poradit :o).
TEPLOMĚR DO KOUPELE miminko by se mělo koupat ve vodě tělesné teploty, tedy v 37-39 °C. Každé miminko má rádo trochu jinou teplotu, ale rozhodně ne příliš teplou vodu. Záleží na Vás, zda budete teplotu vody odhadovat na zápěstí, či si pořídíte teploměr. U klasického teploměru musíte počítat s celkem delší dobu, než se Vám teplota zobrazí a proto je regulace vody celkem nesnadná. Lepší jsou teploměry digitální a v naší nabídce také naleznete digi teploměry zabudované v hračce do vody. Řekla bych, že jsou to dost šikovné věcičky, člověk tak vidí teplotu vody po celou dobu koupání, kdy se zejména starší dítka chtějí déle cachtat a má doma o jeden krám méně, navíc taková koupací kačenka je opravdu klasika :o))). Teplotu vody lze také měřit některými tělesnými teploměry s infračerveným paprskem určeným k měření teploty na čele či ušním bubínku, také velice šikovná věcička.
TEPLOMĚR TĚLESNÝ mám výborné zkušenosti s čelním a ušním teploměrem, který měří infračerveným paprskem. K těmto zkušenostem jsem bohužel došla až po té, co jsem svého rok a půl starého synka při dvou hned po sobě jdoucích horečnatých onemocněních trápila digi. teploměrem s ohebnou špičkou. Došlo to bohužel tak daleko, že se už nechtěl nechat ani přebalit a moc plakal pokaždé, když jsem ho dávala na přebalovaní pult :o(. Teploměr měřící paprskem je opravdu praktický, spolehlivý a nemusíte dítko na měření vůbec budit. Většina těchto teploměrů dokáže měřit i teplotu tekutin, například v kojeneckých lahvičkách či teplotu vody při koupání.
ODSÁVAČKA NOSNÍHO HLENU zde mám opravdu další výbornou vychytávku, a to je odsávačka na vysavač. Zní to trochu brutálně, ale je naprosto bezpečná a hlavně odsaje i tzv. zadní rýmu, která když zůstane v dutinách, tak může způsobit zánět středního ucha a jiné nepříjemnosti. Opravdu stačí pár sekund a rýma je odsátá. Lze ji použít na všechny druhy vysavačů (s hadicí) a já ho používám na centrálním vysavači.
PŘEBALOVACÍ PULT tato věc je tak specifická, že si musí každý sám vybrat, co mu sedí. K přebalovacímu pultu můžu říci jen to, že preferuji pulty, které jdou při dosloužení použít i k jinému účelu, například jako komoda, či skříňka do dětského pokoje.
DUDLÍKY (ŠIDÍTKA) -tak v těch se bohužel naprosto nevyznám, jelikož jsme jej zatím nikdy nepotřebovali.
LAHVIČKY, SAVIČKY, STERILIZÁTORY, atd. u těchto věciček doporučuji jednotný program, v podstatě je jedno, kterou značku zvolíte, ale je dobré zvolit si jednu hned na začátku a pak dokupovat náhradní díly. Já osobně preferuji AVENT i když je trochu dražší, tak má výborně propracovaný celý program od odsávačky na mateřské mléko, přes kelímky na jeho uskladnění, lahvičky, hrnečky kartáč na čistění (výborná věc), víčka, sterilizátory atd… |