Deníky Fotoalba Recepty Vzkazy
   Hlavní stránka deníků 

Deník Bačcininy vyprávěnky
O tom, co mě zaujmě


 Články 13 z 3 
 Jak vybrat zastřešení bazénu krok za krokemBačcininy vyprávěnky
Díváte se dnes a denně z okna do ledového zabláceného dne a vzpomínáte na letní vedra, zmrzlinu, večerní drinky u bazénu, plavání a opalování?

Díváte se dnes a denně z okna do ledového zabláceného dne a vzpomínáte na letní vedra, zmrzlinu, večerní drinky u bazénu, plavání a opalování? A pamatujete si taky na to, jak jste kolem svého bazénu běhali se síťkou a odklízeli z něj napadané listí, hmyz a sousedovic Toníka? Zkuste to letos jinak a pořiďte si kvalitní bazénové zastřešení. Investice to nebude malá, ale prodlouží vám plaveckou sezónu až o několik měsíců, pomůže vám zjednodušit údržbu a ušetříte i nějakou tu kačku za bazénovou chemii.

střecha na bazén, co vydrží

Než se rozběhnete do nejbližší prodejny, důkladně si vše promyslete a změřte. Ať se rozhodnete pro pevnou nebo skládací střechu, připočítejte si k rozměru bazénu ideálně aspoň 50 cm z každé strany pro správné obestavení. Budete také muset obětovat část zahrady kvůli ploše zabrané složenou krytinou. Prostor samozřejmě nemusí být nijak velký, pokud se rozhodnete střechu zasouvat během dne vždy jen částečně, ale v extrémních vedrech toho budete litovat. Skládací zastřešení poměrně rychle vyrábí skleníkový efekt a děti nejsou rajčata, začnou remcat a pod dusnou střechou je neudržíte. Prodejce se pro jistotu přeptejte i na odkapávací mechanismus. Ve střední části krytiny se sráží voda a je důležité, aby měla kam odtéct, jinak se pod ní bude usazovat vrstva vodního kamene. Dbejte také na to, aby pojezdy a kolečka byly z nerezových materiálů.

Co se výšky zakrytí týče, záleží čistě na vašem výběru, ale manželka vám pěkně spočítá, jestli jí celá konstrukce bude zakrývat výhled z terasy na její pečlivě obdělávané záhony. Myslete také na umístění vstupu do bazénu.

Ideální volbou materiálu je částečně dutý (komorový) polykarbonát. Plná polykarbonátová střecha je velice těžká a nepruží, špatně odolává vlivům počasí, kroutí se a v zimě praská. Jedná se sice o levnější řešení, ale určitě ne na dlouho. Neřiďte se lákavými slevovými letáky a sáhněte po materiálu o šířce alespoň 10 mm, aby vám z bazénu zbytečně neunikalo teplo. Celé bazénové zastřešení je pak vhodné osadit zámkem. Se sousedy možná máte dobré vztahy, ale pořád je tu jejich uňafaný Ferda, co podhrabává plot a mohl by do bazénu spadnout. Nechte se inspirovat a užijte si letní hrátky naplno!

Více ...
Vložil: 11Barčaa11 dne 15.1.2018| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Jak a kde uskladnit věci?Bačcininy vyprávěnky
Protože se stěhování většinou neodehrává ze dne na den, naopak celý proces může trvat i několik týdnů, je potřeba vymyslet, jak a kde uskladnit všechny věci při stěhování, aby vám nepřekážely.

Buď předtím, než je naložíte do auta a převezete do nového nebo i potom, co věci vyložíte v novém domě a nechcete je vybalovat hned. Pokud čeká stěhování i vás, následující tipy vám mohou pomoct.

1. Garáž je dobré místo na uskladnění věcí, pokud v ní máte dostatek prostoru

Zná to nejspíš každý, když stěhujete a zároveň v objektu stále bydlíte, není místa nazbyt. O krabice se zabalenými věcmi neustále zakopáváte a zažíváte ještě větší stres. Kolikrát do krabic i vlezete, protože si vzpomenete, že v nich máte oblíbenou knihu nebo šálu. Pokud tyto věci schováte do garáže, nebudou vás pokoušet k opětovnému vybalování a hlavně vám nebudou překážet. Důležité je mít v garáži sucho a dostatek místa. Uskladněné věci by však neměly řidiče omezit ve vyjíždění z garáže.

2. Věci ze stěhování můžete dočasně uskladnit na chalupě

Pokud garáží nedisponujete nebo v ní nemáte dostatek místa, může být dočasným řešením pro uskladnění věcí vaše chalupa. Tam budou věci nejen v bezpečí, nýbrž i nebudou nikomu překážet. Důležité však je, abyste to na chalupu neměli zbytečně daleko.

3. Využít můžete sklepní prostory, kde nebudou věci nikomu překážet

Uskladnit vaše věci však můžete mnohem blíže než v garáži nebo na chalupě. Co vyzkoušet sklep? V něm vám věci určitě nebudou překážet. Podmínkou je, aby byl sklep suchý a věci vám v něm nenavlhly.

4. Co zkusit o úschovu požádat vaše známé?

Pokud máte to srdce či dostatek drzosti, můžete o úschovu vašich věcí požádat vaše známé. V závislosti na tom, kolik toho máte, by mělo jít o hodně dobré známé, aby vám na to vůbec kývli.

5. Bez problému vaše věci uskladníte ve skladovacích kontejnerech

Pokud však nechcete své známé obtěžovat, nemáte sklep ani garáž a na chalupu to máte daleko, využít můžete skladovací kontejnery Diskont Depot, ve kterých si uložíte vše potřebné. Jejich velkou výhodou je, že získáte bezpečný a suchý prostor pro vaše věci, které vám doma, v garáži ani na chalupě nebudou překážet. Nechat si je tam můžete tak dlouho, jak potřebujete.
Více ...
Vložil: 11Barčaa11 dne 11.12.2017| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Vyrazte strávit dovolenou na Loket!Bačcininy vyprávěnky
Přemýšlíte kam s dětmi na dovolenou? Už vás nudí ty samé hotelové pokoje, které navštěvujete každý rok?

Přemýšlíte kam s dětmi na dovolenou? Už vás nudí ty samé hotelové pokoje, které navštěvujete každý rok? Ať už jste zvyklí na dovolenou v Chorvatsku, Řecku či na některé z českých přehrad, buďte si jisti, že krásnou dovolenou nemusíte strávit nutně u vody. Na Loket můžete vyrazit jak v létě, tak na podzim, s dětmi i prarodiči, na dva dny nebo třeba na týden. Krásná příroda, historické stavby, naučné stezky – to vše pohromadě může být vaše nová rodinná dovolená.

Hrad Loket

Samozřejmě pokud někdy uslyšíte „Loket“ ve spojitosti s turistikou, jako první se vám vybaví krásný a rozlehlý středověký hrad nacházející se nad stejnojmenným městem v srdci Karlovarského Kraje. Mnoho naučných okruhů s průvodcem či bez, prohlídka obytných prostor, kde se před stovkami let procházeli vznešení rytíři nebo například mučírny jakožto místa využívání práva útrpného. Děti můžou zaujmout přítomné postavičky z hradních pověstí, dospělí se pak mohou pokochat například rozsáhlou sbírkou cenného porcelánu. Celá rodina se pak může rozhlédnout z vysokých hradních věží, či se občerstvit a odpočinout si v příjemném a historií naplněném prostředí.

Krása široko daleko

Hrad Loket není jediný důvod, proč do této turisticky zajímavé destinace zavítat. Nádhernou krajinu v okolí města můžete procestovat pěšky nebo na kole. Najít zde můžete nespočet rozhleden či vyhlídek. Příroda je zde protkaná několika turistickými trasami s mnoha zajímavými zastávkami a hluboké nedotčené lesy jsou ideálním místem pro houbaření či relaxaci.

Jednoduše správná volba

Hledáte-li útulné a kvalitní ubytování v Lokti ve spojení s nedotčenou přírodou a velikým množstvím možností, jak atraktivně strávit čas společně s celou rodinou, Loket a okolí je pro vás ideální volbou. Bohatá nabídka aktivit pro děti, cestování a odpočinek – jakou dovolenou si na Lokti naplánujete, to už záleží jen na vás.
Více ...
Vložil: 11Barčaa11 dne 31.10.2017| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Články 13 z 3 
Technická podpora: na této adrese. (C) 1999-2011 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.