| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Náhradní rodina

Děti potřebují rodiče! Uvažujete o adopci či pěstounské péči a nevíte, jak na to? Máte problémy s výchovou dítěte v takové péči? Chceme Vám pomoci, protože děti potřebují rodiče. Na vaše otázky budou odpovídat pracovníci Střediska náhradní rodinné péče v čele s ředitelkou střediska PhDr. Vědunou Bubleovou.
Středisko náhradní rodinné péče
Jelení 91
118 00 Praha 1
Tel.: 233 356 701
Tel/fax: 233 355 309
E-mail: info@nahradnirodina.cz
Poradna:www.adopce.com
Upozornění: Prosíme všechny účastníky diskuse, aby tyto stránky nepoužívali k nelegálnímu zprostředkování a domlouvání přímé adopce. Všechny takovéto příspěvky jsme nuceni mazat, rovněž nám jako správcům webu nezbývá, než takové příspěvky hlásit orgánům činným v trestním řízení. Děkujeme za respektování těchto pravidel.
?
88677

Jaká je šance pro adopci? 
( 12.8.2014 0:15:38 Karolína )

 Ráda bych se zeptala jak významným kritériem je věk žadatele o adopci. Je mi 46 let a mám dvě vlastní děti (10 a 12 let). S manželem nežijeme ve společné domácnosti. Moc ráda bych adoptovala ještě jedno dítě. Obě děti jsou velmi nadšené a už dlouho chtějí malého sourozence. To že nežijeme s manželem společně a zároveň nemám jiného partnera plus můj věk už mi nedávají příliš naději, že bych mohla mít další vlastní dítě. Avšak bych si moc přála poskytnout domov ještě dalšímu dítěti. Podmínky pro zajištění dítěte jsou v pořádku - jsem zcela zdravá, s energií, bytové i finanční záležitosti také vyhovují. Děkuji za váš názor.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88625

Pěstounská péče 
( 29.5.2014 23:41:05 Katka )

 Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,mam bratra v pestounske péči a jsou nějake problémy,tak bude mít nastup do psychiatricke nemocnice,a budu mít stále nárok na pěstounské dávky?budu mu tam muset nechvat kapesny,kupovat co on potřebuje,a kdyby mi to pozastavily tak bych na to neměla moc děkuji za vaší odpoved Katka.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88526

Náhradní péče o kojence 
( 14.4.2014 21:20:58 daja )

 Dobrý den,chtěla bych se poradit.Dcera porodila 12.3.chlapečka.Protože v těhotenství užívala drogy,nechodila ani na pravidelné prohlídky a i při porodu měla drogy v krvi,odmítli jí ho nechat v péči.Dcera mě kontaktovala a po dohodě se soc.pracovnicí jsem si vnuka odvezla domů.Chtěla jsem si zažádat o mateřskou,protože jsem musela s vnukem zůstat doma,ale soc.pracovnice mi řekla,že na ní nemám nárok.protože vzít si vnuka do péče bylo mé rozhodnutí a ne rozhodnutí soudu.Na dotaz z čeho máme žít mi navrhla,abych se s dcerou dohodla a týden ho hlídala já a týden ona,abych mohla každý druhý týden chodit do práce.Prosím ,poraďte mi jak se dá tato situace řešit.Děkuji Daja

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88376

PP a úzkostná porucha 
( 11.3.2014 13:56:41 Marta )

 Dobrý den, s manželem bychom si rádi vzali dítě/děti do dlouhodobé pěstounské péče - současné době máme 2 vlastní děti ve věku 3 a 6 let. Osobně jsem si ale v dětství prošla několika nepěknými zážitky a bohužel to zanechala stopy na mé psychice - konktrétně v podobě úzkostné poruchy. V současné době užívám antidepresiva a zároveň procházím psychoterapií. Nicméně zvládám fungovat a žít naprosto běžně, co se týče výchovy našich dětí, domácnosti, zaměstnání...a myslím, že bych zvládla přijmout i další dítě. Přesto si nejsem jistá, zda má vůbec smysl si podávat žádost - aby nebyla zamítnutá právě z důvodu mé psychické poruchy. Vím, že se k žadatelům přistupuje individuálně, ale chtěla jsem se zeptat, zda s tímto máte zkušenosti. Děkuji za odpověď. Marta

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88328

Domácí vzdělávání autistického dítka v pěstounské péči 
( 7.2.2014 10:07:36 mamina )

 Dobrý den,v pěstounské péči máme dítko s dětským autismem,našli jsme základní školu , která má zkušenosti s domácím vzděláváním,je velmi ochotná respektovat individuality dítka a vyuku dle individuánlního plánu učiva přizpůsobit potřebám a možnostem dítka,v domácím vzdělávání již dítka s autismem měli,do školy nás přijali,nyní čekáme na rozhodnutí PPP a máme obavy, aby nám nedoporučili jen školy speciální a domácí vzdělávání nepodpořili,máme obavy,jak by to dítko zvládlo,je silně na mne ve svém autismu vázané,vím,že je schopno se učit nárazově ,není schopno dodržet pravidelné dopolední vyučování,učíme se během dne po částech,tak jak mu to nejlépe vyhovuje,doma i venku,za pomocí pomůcek,jsou i dny ,kdy je hodně unavené,učit se s ním nelze,takže si jen hrajeme nebo vyrábíme pomůcky ,hodně čteme,listujeme v knihách,malujeme číslice,písmena,má problémy s ranním vstáváním,k učení se dopracujeme nejdřívekolem půl desáté,ale zvládne hodinový i delší blog učení,společně jsme se už takto naučili čísla do 13 ,do desíti sčítá s názorem samostatně,pomalu do pěti s názorem začínáme odčítat,umí rozlišit menší větší číslice,přiřadit číslo k množství ,s písmenky je to složitější,hůře si je pamatuje a plete,vymýšlíme příběhy o písmenkách a zatím se nám daří,se zájmem skládáme slova i s obrázky,stále hledáme pomůcky a možnosti,jak se to naučit ,dítko rádo maluje a něco tvoří,nezvládá komunikaci s dospělými i vrstevníky,velmi těžce,až počůráváním neslo odloučení ve školce,takže jsme jí na doporučení lékaře po týdnu ukončili,docházíme společně do centra pro maminky s dětmi ,na keramiku,muzikoterapii,prosím Vás o radu,zda jako pěstouni,máme šanci pro dítko prosadit námi vybranou škou,předem děkuji za odpověd Vaše zkušenosti:
Zkušenost

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88309

Vyplacení peněžité pomoci v mateřství zpětně 
( 1.2.2014 18:13:46 Jana )

 Dobrý den. Mimo 2 biol.dětí mám adoptivní dcerušku, 2 roky. Mám ji v péči od narození, adopce probíhala tzv.adresná, je to dítě mojí známé,která již odcestovala do ciziny za hlasem svého srdce. Vinou soudu adopce trvala velmi dlouho, takže pravomocný rozsudek jsem získala až nedávno. Konečně mohu zažádat o PPM, do dnešního dne jsem s malou sice doma, ty dva roky, ale žádné příspěvky jsem nebyla oprávněna pobírat. Životní náklady jsme dotovali z úspor. Může mi být vyplacena PPM zpětně za celou dobu , kdy jsem o dcerku pečovala a nedostávala žádný plat ani příspěvek, když prokazatelně není má vina, že se adopce tak vlekla? To mohu na sociálním odb.dokázat, že to není moje chyba, ale soudů. Pamatuje naše současnýá legislativa na tak zapeklité případy? Ptám se proto, že ne všechny sociální pracovnice městských úřadů jsou těchto zákonů znalé - není to tak jednoduché se v tom vyznat,tak bych ráda měla 2 názory. Děkuji. Jana

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88251

Profesionální pěstounská péče 
( 16.1.2014 10:47:07 Pavla )

 Dobrý den. Ráda bych se stala profesionální pěstounkou. Mám velmi ráda děti, jsem VŠ pedagogického zaměření, v současné době vyučuji cizí jazyky, mám 3 děti,již starší. Bytové prostory mám dostatečné-mohla bych jako prof.pěstoun pečovat i o 3-4 děti. Jsem si však vědoma svých osobních hranic a možností, a tak by mne zajímalo, zda mohu nějak vyjádřit tyto svoje "požadavky". Například na věk dětí, kterým bych poskytovala dlouhodobý či krátkodobý azyl v naší rodině, a také na jejich etnikum. Je mi 44 let, tak bych již raději pečovala o děti starší 2-3 let, na každodenní ponocování se již necítím, i když energie mám jinak dost. A také bych z rodinných důvodů nerada do rodiny přijala romské dítě, jiné etnikum -vietnamské,arabské, černošské atd mi nevadí. Zohledňuje stát podobné požadavky pěstounů, pokud žádají o nějaké omezení, nebo to nikoho nezajímá a pokud se stanu prof.pěstounem, tak budu muset přijmout všechny děti, jejichž situace vyžaduje umístění v rodinách? Přeci jen je to velmi náročné zaměstnání, děti opatrujete 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně! Doslova bez možnosti obvyklé "pracovní doby",jako to mají např.tety v dětských domovech, jako to má 99 procent obyvatelstva! Tak by se snad mohla "náplň" tohoto zaměstnání trochu individuálně přizbůsobit, aby byl prof. pěstoun ve svojí krásné ale náročné práci maximálně spokojený? Děkuji za odpověď. Pavla Vaše zkušenosti:
profesionální pěstounství
Re: profesionální pěstounství (Sisi Šťastná)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88238

Sourozenecká skupina  
( 15.1.2014 7:29:04 Dana )

 Chci se stát pěstounkou, ráda bych nabídla domov sourozenecké skupině starších dětí. Jsem rozvedená, nemám žádného partnera. Mám šanci jako jednotlivec požádat o více dětí?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88218

Kolik hodin ročně mohu odpracovat, abych nepřišla o odměnu pěstouna? 
( 8.1.2014 19:57:20 martuska )

 Vážena paní Aleno,za prvé děkuji za rychlou odpověď na mou otázku ohledně mého záskoku za nemocnou kolegyni.Protože to u ní bohužel vypada na delší dobu,chtěla bych se zeptat kolik hodin ročně mohu odpracovat.Abych nepřišla o odměnu pěstouna? Děkuji předem za Vaši odpověď.Marta

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
88197

Pěstounská péče a brigáda 
( 20.12.2013 17:49:23 Martuska )

 Dobrý den jsem v důchodu.A mám v pěstounské péčí vnuka.Nyní mi zavolali z bývaleho zaměstnání,abych zaskočila za nemocnou kolegyni.Nevím jak jim odpovědět,abych nepřišla o odměnu pěstouná. Prosím poraďte spěcá to.Děkuji MARTA

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.