| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Jak pomoci synovi s lehkou nadváhou?

20.12.2013 22:48:39   Bc. Michaela Bartáková, DiS.
Dobrý den,

podle výpočtu BMI (http://www.vypocet.cz/bmi) je Váš syn v pásmu lehké nadváhy. Nemyslím si, že by situace byla příliš vážná. Ale chápu Vaše obavy. Přijde mi, že se zkrátka „rozjedl“ a přijde u nyní normální pojídat pochutiny večer u televize, dát si zákusek… Asi jste doma zvyklí na zdravější stravu (jak píšete, všichni jste štíhlí). Často se stává, že když děti vyletí z hnízda přijmou jiné zvyky, změní se, některé věci prostě začnou dělat jinak.
Vzhledem k jeho věku a též k tomu, že již nebydlí s Vámi na něj již pravděpodobně máte poměrně malý vliv. Můžete ho zkátka uvědomit o Všem názoru (což jak píšete, jste udělala) – sdělit mu, že se obáváte o jeho zdraví, že není vhodné se po 22:00 nacápvat tučným a smaženým (nebo spíše pouze vyjímečně – večírek, oslava). Rozhodně by se to nemělo stát pravidlem. Můžete s ním probart jeho jídelníček – např. zda snídá, kde obědvá (zda si vaří sám), co je zvyklý večeřet a dát mu jako matka adekvátní rady. Myslete ale při tom i na to, že existuje nebezečí opačného extrému – např. anorexie (kterou mohou onemocnět i muži). Pokud by mu vadily komentáře k jeho postavě od okolí, rozhodl by se radikálně změnit životní styl, začal by třeba chodit pravidelně do posilovny…může se to vše klidně zvrtnou. Proto všeho s mírou! Spíš dbejte o dobré vztahy mezi vámi, otevřenou a upřímnou komunikaci a vzájemnou podporu a porozumění. Jděte příkladem:--)
Držím Vám i celé Vaší rodině palce a věřím, že se vše brzy srovná!
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.