| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Ohrožení zdraví a výchovy dítěte

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 31 [Dalších 11 >>]
  • 
3.6.2008 10:21:20
Dobře vám tak, váš problém, že jste se propůjčila k takové stupiditě a nedokážete vyděla peníze jinak...Patří vám to :-)))
  • 
28.1.2008 13:37:03
Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik může otci soud vyměřit výživné.Synovi bude 15 let otec již 10 let platí 1500Kč.Synovi na nic nepřispívá ,je alergik,na koníčky ,taky nic,syn hraje fotbal což není zadarmo jak se má a jak se učí ho nezajímá,syn mu musí sám zavolat a zeptat se jestli k němu může přijet což je tak 2x do roka.Bydlí od nás 5 km ve velkém domě,měl a určitě ještě má problém s alkoholem,ale vim že jeho situace finanční se hodně zlepšila protože syn když byl u něj na posledy asi na 1hodinu říkal že má dvě auta a několik vzacných koček.Takže syn nic ale na ostatní má dost financí.Myslíte že uspěji u soudu o zvýšení alimentů.Děkuji za odpověd s přáním pěkného dne Skovajsová j
  • 
6.11.2007 14:44:39
Dobrý den, mám otce v Rakousku, který platí celkem slušné výživné (přes 10 000Kč). Nedávno jsem se pohádala s mámou, která mi řekla, že v 15ti můžu jít na brigádu a živit se sama. Nyní to vypadá, že jídlo si sice můžu doma vzít a udělat, ale peníze (např. jako včera, když jsem je potřebovala na léky a do školy) žádné nedostanu. Chtěla jsem se zeptat, jestli má matka povinnost platit POUZE jídlo a byt a ostatní nemusí? Děkuji
  • 
7.10.2007 18:06:52
Dobrý den.Píši asi pozdě,pravděpodobně moje odpověd už nebude ani aktuální,ale z osobní zkušenosti vím,že soud může otci vzít až 30% z platu na výživné.
  • 
5.10.2007 14:54:25
dobrý den nechala jsem se přemluvit před rokem na smluvní sňatek za který jsem dostala zaplaceno. Manžel se kterým nežiji a nikdy nežila je v Tunisku ten co mi dal ty peníze za sŇatek. tady mám přítele se kterým mám dceru ale dcera která není manžela ale přítele je napsána na mažela . Co mám dělat aby v rodném listě měla napsaného pravého otce tedy přítele jméno má nezjištěno jak se podává žádost o popření otcoství?Chci také podat žádost k rozvodu. ˇUřady ho sem stejnak nechtějí pustit ale bojím se že bude nárokavat že tady má dceru papírově ale ve skutečnosti jeho není. Co mám dělat děkuji
  • 
7.9.2007 16:23:33
Chci se zeptat, jestli je penzijní připojištění součástí SJM. Když bych se rozvedla, musela bych polovinu naspořených prostředků dát manželovi (i on má své připojštění, ale každý tam platíme jinou částku)
Děkuji
  • 
9.7.2007 12:21:22
Dobrý den.Prosím o vysvětlení.Jsme s manželkou v rozvodovém řízen na manželčín návrh z důvodu neopodstatněného žárlení.Máme společnou péči o děti.Bylo mi určeno výživné 3000 na jedno díte.Manželka i ja pracujeme.Manželka se domnívá,že tyhle peníze jsou na vyrovnání naší životní úrovně a dále,že se máme podílet na jídle,oblekání atd.stejnym dílem.Je výživné na děti,nebo na vyrovnání životní úrovne?Děkuji
  • 
22.6.2007 14:00:46
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, po jaké době neplacení alimentu můžu podniknout nějaké kroky proti bývalému příteli. Záleží na výši dlužné částky nebo na době neplacení?
Přítel je cizinec, je podnikatel a žije si na vysoké noze. Ale veškeré peníze vrazí do rulety, teď financuje ještě léčbu své matky v Turecku, kam min.3x do měsíce letí. Takže ani nějaký obzvlášť velký majetek nemá. Max.vybavení bytu.Má v Turecku dům.
Uvidím vůbec ty peníze, které dluží ještě někdy?Nebo to, co vymůžou exekutoři jde na soudní výlohy a mě bude stát doplácet jen malou část do živ.minima.Mám sama s dcerou 8.200,- on má platit 3.000,-
Co se stane, když mu dceru tedy nebudu dávat( bere si jednou za měsíc na 2 hod.)styk s dcerou byl stanoven na naší dohodě.
Děkuji moc za odpověď
  • 
18.3.2007 19:31:20
Dobrý den!Vážená paní doktorko,nevím,kam se obrátit,takže to zkusím zde a přejdu k věci:
Po velmi krátké známosti má přítelkyně otěhotněla.Je jí 35let a o interrupci v žádném případě neuvažuje.Já osobně dítě nechci.Nevím však,jak je to s přiznáním otcovství,zda jsem toto povinen učinit či nikoli a zda je to možné bez mého souhlasu.Také nemám ponětí,jak se určuje výše výživného,tedy z jaké částky.Pracuji,ale splácím několik úvěrů a hypotéku,takže se,prosím,ptám:výše případného výživného se určí z celé výše mé výplaty či z výše po odečtení všech mnou dlužných položek bankám?Je mi 38let a nikdy jsem se do podobné situace nedostal,takže přivítám jakoukoli radu!Může mě budoucí matka nějakým způsobem donutit přiznat otcovství?Moc prosím,pokud je to ve Vašich silách a možnostech,poraďte mi!Vážně moc děkuji!Jiří
  • 
31.1.2007 13:45:26
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat na věcí týkající se SJM. Loni v létě jsem byla na mou žádost rozvedena, s bývalým manželem vlastníme družstevní byt, který jsem byla nucena v roce 2005 opustit a přestěhovat se ke své matce. Bývalý manžel byt o velikosti 3+1 nadále obývá a odmítá se mimosoudně dohodnout na vyplacení,klade si nepřiměřené nároky na částku k vyplacení. Tento byt jsem dostala přidělený od svého bývalého zaměstnavatele, členem bytového družstva jsem byla již za svobodna a dekret na byt jsem bohužel dostala 2 měsíce po svatbě. Chci se jen zeptat, jak dlouho může toto vypořádání trvat, jelikož jsem musela podat žalobu na soud, aby on rozhodl. Také co mě ještě v souvislosti s tímto čeká. U mé matky spolu s dětmi bydlíme již 1,5 roku a situace je již neunosná, generační problémy,obýváme jednu místnost, a bydlí zde ještě můj bratr.Chci se s dětmi vrátit do svého bytu, ale za spravedlivé vypořádání.Děkuji Vám za odpověď
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 31 [Dalších 11 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.