| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Bylinky

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1057  [Dalších 1017 >>]
Despi 158359
20.9.2023 17:20:13
Nejhorší je, když má nekdo v rodine pestitele, co mu vyroste vsechno.~t~ Má k tomu takový laxní a nevedecky pristup a bohužel se to asi i dar a zkusenost dohromady.
Člověk se nesmí srovnávat s ostatními pestiteli. Jinak má pak mindraky. ~t~
apo-lena 159305
20.9.2023 16:41:24
Jako Pat a Mat si připadám taky. Aspoň to není nuda. Já pěstuji už 6 let to samé, ale zahrada i úroda vypadá pokaždé jinak. Z 8 barev jiřin mi vydržely jen 2, ale jsou krásné a velké. Loni jsem skoro neměla rajčata, letos jsou skvělá, ale papriky měly 2 plody na 8 rostlin.
Bledule jsem sázela už několikrát na různá stanoviště, zatím nikdy ani nevylezly.
Vranice 21600
20.9.2023 16:33:34
Šalvěj má ráda sluníčko. Po odkvětu sestříhám a v srpnu obroste novými výhony.
apo-lena 159305
20.9.2023 16:26:13
Já si bylinky sekám na drobno a mrazím do skleniček se závitem. Komprimuji. Mám tam trvale libeček, petržel, pažitku, koriandr a kopr.
Mátu, šalvěj a meduňku mám radši sušenou.
Saturejka, tymián, mateřídouška, rozmarýn mi přezimují obvykle v pohodě. Zahubila jsem opakovaně estragon, tak ten už nepěstuji. Rozmarýn mi jednou zmrzl, MM ho miluje, tak ho mám pro jistotu na více místech na zahradě a malý i ve skleníku.
Meduňku a máty pěstuji odděleně, rozrůstají se šíleně. Každá odrůda má svůj malý vyvýšený záhonek.
Ještě mám obří yzop a smil. (Utlačují mi levandule.) V kuchyni je nepoužívám, ale hmyz je miluje.
Zahradu obvykle stříhám až před jarem, když začínají kvést sněženky.
Koníček mořský 156666
20.9.2023 15:27:25
Jo jo, já vždycky říkám: "ještě, že nás to neživí". Zahrada má být radost, relax a pohoda, malé soukromé útočiště před vnějším světem. Musí to bavit, nesmí to být stres a galeje. Což teda někdy jsou, ale pšt.
TaJ 81121
20.9.2023 14:56:32
Koníčku, jo, je to trochu dobrodružství. Někdy kolem něčeho skáčeš, opečováváš to přesně podle rad a ono to stejně neroste a zajde. No a někdy si to prostě udělám po svém, navzdory všem radám a ono to zrovna funguje:-). Některým kytkám se třeba u nás prostě nelíbí, i kdybych se rozkrájela a jiné rostou jako blázen bez nějaké větší péče. A pak se ještě někdy navzájem prohodí a to, co fungovalo, už nefunguje:-). Každý rok je trochu jiný, jeden rok se něčemu daří krásně a něco naopak nejde vůbec a příští rok je to opačně...
neznámá 91073
20.9.2023 14:25:40
Já bydlím na Vysočině, té nejhorší a nejchladnější, santolina drží a množí se, chce to sucho, mráz ji nevadí.
Koníček mořský 156666
20.9.2023 14:23:14
Santolina mi chcípla hned po první zimě. Takže tu nemám. Mám sice slunečno a sucho celý den, ale zase hodně mrazivo a vlhko v zimě + slunce, takže pro něco extrémní podmínky.

Já se teď vrátila z Itálie a pořád cítila na zahradě Itálii. A ona to osluněná bazalka a oregano. Tak to voní vůkol italských restaurací. V Čechách to bohužel "voní" olejem z friťáku.

Ráda ještě čichám šantu a perovskii. A floxy.
Rodinová 140078
20.9.2023 14:15:21
Ale babi~t~…jednak me to ani nenapadlo a druhak to zdaleka neni takova katastrofa~;)
neznámá 91073
20.9.2023 14:12:56
Jo na čichání, tos mi připomněla ještě santolinu, do suchých zídek ideální, dost podivně voní a mě to nutí k ní pořád čichat.~:-D
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1057  [Dalších 1017 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.