| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Endometrióza

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 132  [Dalších 82 >>]
Hanka-1978 115978
7.1.2013 21:42:10
Ahoj, chtěla bych se zeptat - jaký způsob "léčby" volíte u endometriózy, když už neplánujete dalšího potomka? Mám 7mi letého syna, počatého díky IVF, další dítě už neplánujeme. Mám endometriózu a proto užívám HA (momentálně Bellaru) - v podstatě jako léčbu endometriózy. Dost to ale leze do peněz, jelikož užívám vždy aspoň 3 balení bez přestávky, aby to mělo "léčebný efekt". Spotřeba je tudíž větší než při standartním způsobu užívání. A taky mi nepřijde právě OK cpát do sebe hormony. Mimo jiné mi HA způsobuje také výrazný - teď už skoro trvalý - pokles libida, což manžel těžce nese ~t~ Jaký způsob léčby endometriózy volíte vy? Je skutečně nevyhnutelné cpát se hormony?
jinan 83625
30.11.2012 17:17:36
Vlastní zkušenost mám - napiš mi na mail, jestli chceš
jinan 83625
30.11.2012 13:04:26
Mám vlastní zkušenost - jestli chceš, napiš na můj e-mail
Terka Kubík06, Vašík08 46367
30.11.2012 10:55:26
Jdu na radu, byla jsem na preventivce, s tím, že jsem ok. nic mě nebolí, netrápí. MS sice delší, ale tak nějak normální. No a dr. má podezření na hyperplasie endometria, že to mám hraniční a chce mě léčit, nejdřív norethhisteronem a pak antikoncepci Femoden.
Něco jsem početla, ale prostě když mi nic není tak se mi nechce nasazovat léčba. Máte někdo zkušenost? Děkuji za případné odpovědi.
Evik26 133793
18.11.2012 19:32:16
Ahoj,
S manzelem jsme se snazili o miminko dva roky, ale nedarilo se. Mela jsem vzdy strasne boleti pri MS, v jeden den uz se to nedalo vydrzet, bylo mi na omdleni a k tomu prisly horecky.Manzel me okamzite odvezl na pohotovost,tam me rekli, ze musim do nemocnice kde si me nechali a rekli, ze podstoupim laparku,pri nichz me zjistili endometriozu na vajecnikach.Ted beru uz treti mesic hormonalni prasky a pri posledni navsteve u doktora jsem se dozvedela, ze budu muset jeste jednou na operaci,pri nichz me vezmou vejcovody,ktere mam spatne a mohly by mi ohrozit vajecniky.Byl to pro me dost sok,pac jsem tajne doufala, ze i kdyz ted budu muset podtopit IVF,tak ze v budoucnu bych mohla otehotnet normalni cestou.I pres vsechny prekazky s manzelem nestracime nadeji a verime, ze vse je na dobre ceste ke zdravemu miminku :-)
Jana K.
  • 
6.9.2012 14:33:00
Nepatri k Endometrioze nahodou taky voda v deloze? Co jsem cetla,tak mam pocit,ze mam vsechny priznaky endometriozy. Doktorka mi na utz nasla vodu v deloze.Pry to nic neni,akorat to muze zpusobovat bolesti bricha. Tak by me zajimalo jestli to taky nemuze byt jeden z moznych priznaku.
Danca78 71667
6.9.2012 8:22:17
Já mám endometriozu potvrzenou při laparoskopii. Jen UTZ se zjistit nedá. Nemohla jsem otěhotnět, tak sem měla jít na zjištění průchodnosti vejcovodů. Kde na UTZ zjistili šíleně zvětšený levý vaječník. Ihned sem byla odeslána do Phy k Apolináři, kde mi byla zjištěna endometrioza, odstraněn levý vaječník a veškerá endometrioza v malé pánvi. Před tímto, sem měla šílené bolesti při MS, že sem kolikrát bolestí "lezla po zdi". Volně prodejné léky na bolest nezabíraly a gyndr. mi sice předepsala silnější, ale stále tvrdila, že to endometrioza není, že některé ženy prostě takhle trpí ~q~ Po IVF máme již 4-letou dcerku a další dítko se nám ani s pomocí doktorů nepodařilo ~n~

Pokud děti neplánuješ, existují léky, které vyvolají umělý přechod a tím by se měla endometrioza zastavit.

Držím palce ~R^
x x 15263
6.9.2012 8:10:07
No to může být cokoliv, endometrioza, cysta, srůsty, myom...
Hanka36 89649
5.9.2012 23:18:31
holky, díky.
Budu chtít od dr. pořádně vyšetřit a uvidíme, třeba mi to dělá i cysta.
ViktorieC 81764
5.9.2012 21:15:08
V tom je právě zrádnost endometriózy. Může bolet úplně strašně, dokonce tak, že je problém vstát z postele a udělat cokoliv. Jenže taky nemusí bolet vůbec a přesto uvnitř těla roste...
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 132  [Dalších 82 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.