| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Dna

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 65  [Dalších 15 >>]
FialoFka 95290
14.3.2013 12:52:32
No právě to nevím, jestli varem. Protože třeba hodně špatný je vývar z masa, právě proto, že se varem ty puriny vylučují do té vody...

Ale v té tabulce právě píšou, že sójové má taky hodně, jako i ostatní luštěniny :-( Ty naštěstí nejí, takže to mu je jedno.
zerat 18305
14.3.2013 12:47:04
Failovko, ale přece puriny se rozkládají varem, ne? Takže když fazole vaříš 90 minut, tak je vyrušíš, stejně tak bych to viděla i se sójou... ~d~
Jinak při DNĚ vadí močovina jsem slyšela, a ta je hlavně v kuřecím mase. My nejíme vepřové, králičí... maso z náboženských důvodů a právě mi internistka mluvila do duše, že musíme vařit i hovězí častěji, zařazovat častěji ryby... abysme neonemocněli dnou.
FialoFka 95290
14.3.2013 12:28:13
Děkuji, on je právě masovej, takže určitě nehrozí, že by maso jíst přestal...
Teď jsem v nějaké jiné tabulce našla, že má tofu 29´, což je taky dost, i když míň než maso.

Teď má dnovej záchvat už přes 14 dní a ne a ne to přestat. Taky jsem ho asi dorazila perníkem, kde je kakao, to je všude psáno, že má úplně nejvíc, 1900mg na 100g.

Nevím, co mám vařit bez masa, když má potíže. Dneska má chudák zapečený lilek s cuketou, žampiony a tvarohem, s bramborami. Zítra bude hovězí na celeru.

Prý se nesmí ani celozrnné pečivo. Jenže on potřebuje i zhubnout, aby se mu zmírnily potíže. A právě dostal kdysi 2 letáčky, jeden na obezitu, druhej na dnu a přesně se vylučují, takže by směl jíst tak max. vodu a vzduch.
Leontýnka+3 26083
14.3.2013 12:13:04
Šťavelany jsou podle mě v tom špenátu ne? Ty se nějak neutralizují mlíkem jestli to nemotám ;)
Raduza 68805
14.3.2013 12:00:26
Doktorka mi vždycky zdůrazňovala, že nemám jíst mladé maso. Nejlepší, že je hovězí. Osobně můžu říct, že kuřata jsou to nejhorší co člověk může na dnu jíst. Po pár dnech kuřecích hodů mě začne bolet palec, i když jinak to vůbec nepociťuji. Ve druhém těhotenství, kdy mně bylo špatně i po kuřecí polévce, mi klesla kyselina močová k normálu. V nemocnici vždycky hlásili moje jméno a dodali "bez vnitřností a bez špenátu" :-)). Já bych vynechala kuřecí, krůtí, telecí, špenát, vnitřnosti, když maso, tak hovězí, semtam vepřové. Ještě tam, kde jsou šťavelany, ale to nevím kde, doktorka to říkala :-).
Leontýnka+3 26083
14.3.2013 11:48:30
FialoFko maso asi úplně odstraňovat nemusíte, můj otec má dnu už skoro 30 let a maso jí. U dny je taková základní poučka, že by se nemělo maso tučné. Koukala jsem taky na přehled obsahu purinů v jednotlivých masech. Je to běh na dlouhou trať, takže pochybuju že by ze dne na den přestal jíst maso nebo jedl jenom šunku. Myslím, že bych hlavně zrušila uzeniny, když už tak nějaké kvalitní šunky s vysokým obsahem masa (domácí šunka je super). A holt nejíst maso dvakrát denně, ale snažit se ho zařadit obden.
neznámá 91073
14.3.2013 11:43:35
Netuším. Ale šmakoun je čistý, upravený veječný bílek, nemá ze soji ani kousek
FialoFka 95290
14.3.2013 11:33:25
Ahoj všem!

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo náhodou neví, jak je to s obsahem purinů v tofu a šmakounovi. Bláhově jsme si mysleli, že když ne maso, tak sójové maso a teď jsem se dočetla, že sójové maso má 3x víc purinů, než normální. Tofu a šmakoun nikde v tabulkách není, ale to je taky ze sóji, že...

Takže co místo masa, když mám doma masožravce? Květák je taky blbej, houby taky, sýry taky... Ale to maso něčím nahradit.

A šunka nevadí, když si jí vaříme doma sami v šunkovaru?

A je horší kuřecí nebo vepřové? V každé tabulce to je jinak.

Díky...
claca+Dominik12/05+Matěj07/10 82441
18.3.2011 17:12:25
táta si hodně vařil kroupy
Jája
  • 
18.3.2011 15:21:12
BERE Allo-purinol...
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 65  [Dalších 15 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.