| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Pyelonefritida – hnisavý zánět ledvin

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 276  [Dalších 226 >>]
Jarka. 53566
5.9.2010 11:58:15
Syn měl zánět ledvin v zimě. Měl asi 4 dny teploty nad 40. Bylo to jak na houpačce, chvíli byl úplně dobrej, že už jsem myslela, že z toho nic nebude a pak najednou odpadl a měl hned 40. U dr. zjistili krev v moči a CRP měl asi 105. Dostal atb.
Ty papírky manžel nědávno koupil, ale asi to nejsou ty správný, je tam psáno, že jsou to univerzální indikátorové papírky a je to jen na pH, takže nevim, jestli jen podle pH se dá něco doma orinatčně zjistit.
vlad. 38059
5.9.2010 11:26:44
Sojko, to je pravda, Ke Karlovu dobrá volba ~R^.
sojka+07+09 75323
5.9.2010 11:23:31
Takže děkuju všem, moč mi vyšetří statim, to je důvod proč podniknu cestu. Pojedeme Ke Karlovu, tam nejsou skoro nikdy žádní pacienti. Večer se ozvu, sama jsem zvědavá.
vlad. 38059
5.9.2010 11:20:54
Sojko, papírky jsou opravdu jen orientační. Ale jak píše kili, pokud je to sdruženo s dalšími klinickými příznaky, může to na něco ukazovat. Pokud ti někde vyšetří moč na statim biochemicky, bakterku jim tam můžete nechat, i když ve FN mají možná na mikrobiologii víkendové služby.
kili
  • 
5.9.2010 11:15:55
nebudete za hysterku, teplota se zvyšuje pozvolna, přibylo odmítání pití, nejsou zjevné jné potíže, v moči máte nějaký hraniční nález, nevím, kdo a proč by se nějak divil žádosti o vyšetření
kili
  • 
5.9.2010 11:13:45
- tu horečku nemá dlouho, jak jsem vyčetl, sama horečka není tak závyžným příznakem a jistě můžete vyčkat, jak popisujete. Závažnější je, když se přidruží únava, nechutenství, odmítání pití, výrazně snížené močení, tělesné teplotě nepřiměřeně zrychlený puls dech

- pH nic podstatného pro danou věc neznamená, stopa bílkoviny při horečce také ne. U krve - tedy detekované v moči tím papírkem - toje trochu složitější, a positivní nález je podstatný. Některé "papírky" se ale trochu barví i po styku s prostou vodou, arteficiálně. Krom toho to nemusí znamenat červené, ale i bílé krvinyk za jistých okolností.
sojka+07+09 75323
5.9.2010 10:35:09
Jéje, no my máme taky pěknou rodinnou anamnezu, suicidum, alkoholismus do deseti generací zpátky z obou stran~;) Každej psycholog si na škole řeší svoje problémy......

Každopádně asi vyrazíme s močí ve sterilní zkumavce, nedá mi to, domluvila jsem si se známou konzultaci, udělala jsem jí znovu ty papírky i když to nebyla ranní moč a vyšla pozitivně krev, bílkoviny i zvýšené PH. Takže to si na triko nevezmu, i když budu zase za hysterku.
sojka+07+09 75323
5.9.2010 10:29:20
Děkuju, soustředila jsem se na ledviny a močový měchýř, protože dítě má horečku, nemá ani rýmu ani kašel, na nic si nestěžuje a včera pilo tak jako nikdy předtím a strašně moc čůralo. Trpí nechutenstvím. Řeším to, protože v Motole si při dobré vůli počkáme dvě hodiny mezi opravdu infekčními pacienty a dcera má astma, takže si můžeme něco odnést.

Jinak já normálně se dva dni trvající teplotou k doktorovi nechodím.

Ještě mám na vás prosím otázku- když se odebere moč během dne a zobrazí se zvýšené PH, bílkoviny a krev- má to nějakou validitu ?

Děkuju za vaše odpovědi a za váš čas.
hrúda 85616
5.9.2010 10:29:12
Tak mě tedy bolíval hodně, první vzpomínky na tyhle bolesti mám zhruba kolem čtvrtého roku. ~d~ I když já mívala normální koliky, nevím zda to může bolet i jinak. Porod proti tomu hadr...
vlad. 38059
5.9.2010 10:25:15
...kuš endogenní deprese... tak to vidíš
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 276  [Dalších 226 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.