| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zarděnky

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 108  [Dalších 88 >>]
Ajlina
  • 
30.1.2012 13:03:54
tak že matky jsou očkované je předpoklad, ale ve skutečnosti to není pravda, v Motole nás neočkovali, když jsem byla těhotná, jinak mám bratrance, který má zdeformovanou ručičku po prodělání zarděnek matkou v prvním trimestru
Veverecka+Honzík09,Kubík12 71995
30.1.2012 11:27:20
Ano mohla, vzácně, ale mohla..já jsem těhotná a když to můj Dr zjistil, tak řekl, že malýho v žádném případě očkovat nebude, až porodím..
Nicméně on je ten typ doktora, co je v očkování velmi benevolentí, malej MMR nemá ještě vůbec, je mu téměř 2,5..narozdíl od jiných lékařů mi nikdy žádné očkování nevnucoval, spíš navrhl odsunutí apod~;)
withep 93862
30.1.2012 10:19:20
Markéto, asi pro jistotu? Zřejmě tam nějaké velmi malé, teoretické riziko bude, ne? Pokud je to tak, domluvila bych se s lékařkou na odložení očkování na později s tím, že se toho bojím. Konec konců, každý důvod k odložení dobrý, ne? ~;)

My to teď budeme odkládat kvůli potenciálním neštovicícm. Už mi to začíná být hloupé ~k~
Epepe 89236
30.1.2012 10:17:48
To není matka,takže spíš krátkodobý kontakt.

Děkuji za odpovědi.
withep 93862
30.1.2012 10:15:37
Cituju z poradny dr. Petráše na vakciny.net, kde jsem zrovna včera brousila:

Jaké je riziko přenosu vakcinačních virů na těhotnou matku očkovaného dítě?

Velmi často se stává, že těhotná maminka má dítě ve věku plánovaného očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Riziko z přenosu vakcinačních virů všech tří virových infekcí je vysoce malé a v případě, že k němu dojde, pak riziko vlivu na plod není žádné. Zpravidla jsou dnešní matky již z minulosti očkované vůči všem třem nákazám, tj. dojde u nich po případném přenosu k zabránění dalšího šíření vakcinačního viru. Další informace jsou zde:

Přenos vakcinačních zarděnkových virů z očkované osoby na osoby vnímavé, v blízkém kontaktu, se nepozoroval. Pouze ojediněle se objevovala asymptomatická sérokonverze vnímavých jedinců sdílejících společnou domácnost s očkovanou osobou. Epidemiologická séroprevalentní studie nezjistila žádný významný přenos vakcinačního viru zarděnek na těhotné matky. Porod a průběh těhotenství minimálně 11 000 žen, žijících ve společné domácnosti s dítětem očkovaným proti zarděnkám, odpovídal běžné populaci. Žádná změna sérokonverze stanovená z téměř 4 000 párových sér nebyla pozorována. Vakcinační zarděnkový virus se neprokázal ve 240 případech potratu.




MarkétaP + 4 dcerky 13148
30.1.2012 10:13:35
Tvrdí se že ne (vakciny.net), ale znám i lékaře, kteří děti těhotným matkám neočkují.
cazadora 24953
30.1.2012 10:12:12
u nás byla situace stejná, bylo mi řečeno, že mě ani miminko to neohrožuje, reakce neproběhla mimčo je zdravé ale poptej se doktorů co ti řeknou
Epepe 89236
30.1.2012 10:03:02
Pokud by se teoreticky u dítěte objevila reakce na Priorix (pupínky, teplota), mohlo by setkání s ním ohrozit těhotenství v prvním trimestru?
A může to ohrozit plod ženy, která je ve 3.trimestru a protilátky na zarděnky nemá?
Děkuji.
simca+klucíí 66211
17.1.2010 13:14:51
on se mi ho snazi vzit,a zkousi jak ho dostat k sobe
10.5Libik12 31046
17.1.2010 12:57:17
Je to možný?

Bývalý manžel se hodlá postarat o dítě v nemoci s ohledem na tvé nové nemluvně a ty v tom vidíš podraz?
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 108  [Dalších 88 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.