| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nystagmus

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 125  [Dalších 95 >>]
Jana, čerstvá absolventka VŠ
  • 
11.10.2012 20:38:30
Je dost možné Marku, že je to pouze přechodný stav, ale pokud ne, tak byste měl navštívit oftalmologa. Nystagmus se ale bohužel léčit ani zmírnit nedá. Jediné, co mě pomáhá aspoň minimálně, je chytit se za kořen nosu.
Jana, čerstvá absolventka VŠ
  • 
11.10.2012 20:34:04
Každý člověk trpící nystagmem je jiný. Někteří tuto vadu ani nepocítí a jiní, jako já, ji vnímají každičký den. Mám problémy se čtením, psaním, ruční práce prakticky nemůžu vykonávat, mnoho sportů také ne (ať už jde o moji bezpečnost nebo o to, že nejsem prostě schopná se účastnit - např. při tenisu absolutně nevidím míček) atd. Rozdíly mezi lidmi s nystagmem záleží na stupni postižení. V UK jsou tito lidé bráni obvykle jako slabozrací a mají tedy jisté úlevy jak ve školách tak i v běžném životě. Já jsem se musela s touto vadou značně poprat na SŠ i VŠ. Sice jsem to zvládla, ale s notnou dávkou vyčerpanosti. Bolestmi hlavy trpím často, ale jak jsme to probíraly s mojí oční, přišli jsme na to, že je to díky tetanii. Ale je fakt, že když dlouho čtu, tak mě hlava bolet taky začne, takže kdo ví. Je to tak půl na půl. Každopádně doporučuji zajít k neurologovi a zjistit, zda netrpíte tetanií. V dnešní době ji má skoro každý.
Marek 132489
13.9.2012 19:32:41
Omlouvám se, ale při zasílání se mi zasekl počítač a poslal to 3x
Marek 132489
13.9.2012 19:31:12
Před cca. 3 lety jsem měl krvácení do mozku a zbyly mi po tomto úrazu problém s očima. Pohybují se mi oči, ale je to odstupňovaný. Do prava se skoro nemohu podívat, protože se mi oči okamžitě "cukají" doleva. Ale když se dívám doleva, tak oči jsou v klidu. Když se koukám doprava a oči nechám být(nedržím je v poloze), tak mi "sjedou" doprostřed, kde se už nebýbají.

Proto se Vás chci zeptat zda nevíte o nějakým řešením, které by mi pomohlo.

Děkuji.
Marek 132489
13.9.2012 19:29:54
Před cca. 3 lety jsem měl krvácení do mozku a zbyly mi po tomto úrazu problém s očima. Pohybují se mi oči, ale je to odstupňovaný. Do prava se skoro nemohu podívat, protože se mi oči okamžitě "cukají" doleva. Ale když se dívám doleva, tak oči jsou v klidu. Když se koukám doprava a oči nechám být(nedržím je v poloze), tak mi "sjedou" doprostřed, kde se už nebýbají.

Proto se Vás chci zeptat zda nevíte o nějakým řešením, které by mi pomohlo.

Děkuji.
Marek 132489
13.9.2012 19:27:16
Před cca. 3 lety jsem měl krvácení do mozku a zbyly mi po tomto úrazu problém s očima. Pohybují se mi oči, ale je to odstupňovaný. Do prava se skoro nemohu podívat, protože se mi oči okamžitě "cukají" doleva. Ale když se dívám doleva, tak oči jsou v klidu. Když se koukám doprava a oči nechám být(nedržím je v poloze), tak mi "sjedou" doprostřed, kde se už nebýbají.

Proto se Vás chci zeptat zda nevíte o nějakým řešením, které by mi pomohlo.

Děkuji.
Zdeněk
  • 
28.4.2012 1:39:54
ahoj, je mi 35 a pravděpodobně až teď mi udělali od dětství to správné neurologické vyšetření. Byl jsem na ENG Elektronystagmografie. Pocity při tomto vyšetření tady popisovat nebudu, ale jsou to pocity (potíže) které prožívám v běžném životě a které jsem přisuzoval vysokému tlaku. Já sám osobně mám chvíle, kdy se (bolest hlavy, motání, pocit mdloby a někdy i dezorientace) "nedá vydržet" v té chvíli mám puls 120 a obyčejně i vyšší tlak. Výsledky vyšetření ještě nevím, ale počítám, že dobré nebudou. Co jsem se bavil s mojí neuroložkou, tak jde údajně o neurologické onemocnění nervu ve středním uchu, je to nerv stability. Můj obvodní lékař mi nechtěl věřit, že mám takové pocity (bolesti) které nedokážu pořádně ani popsat. Mám problémy i se spaním, když usínám často sebou "škubu", i ze spaní. Co jsem slyšel, tak operace a snad ani refrakce není možná, podávají se jen farmaka na zmírnění příznaků. Ale jak říkám, moc zkušeností s tímto nemám, čekám na výsledky vyšetření a na závěr neurologa.
Cloe 124120
15.4.2012 16:27:25
Znama ma. Ma to hodne silne a je to opravdu dost videt.
Mela odjakziva problemy se ctenim, vlastne cte s hlavu asi 10 cm od papiru. I presto zvladla vystudovat medicinu, za coz ma muj obdiv.
O problemech s bolenim hlavy u ni nevim.
Hannka 118212
15.4.2012 14:01:26
Změnila se trochu práce - menší děti =>asi větší zátěž . Na očním jsem nebyla přes rok.
O tom tlaku mi doktor taky říkal,že bych ho měla nechat kontrolovat(dřív jsem měla trochu vyšší+rychlý tep), když má teď tohle.Jenže obvoďák řeší kraviny a tohle ho nenapadne....
jedna plus dvě 90247
15.4.2012 13:11:25
Jo a zaberou jí jen silný léky.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 125  [Dalších 95 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.