| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Bezmléčná dieta

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 948  [Dalších 928 >>]
Lada2 130679
29.8.2022 22:53:40
Da se udelat geneticky test. Jinak u tech mlik je nejjistejsi proste vyzkouset. Nase alergolozka vzdycky rikala, ze krev muze byt falesne pozitivni nebo negativni. Pokud dieta zabira, tak to asi bude laktozova intolerance a nepotrebujes k tomu test, ne? Pokud nezabira, tak to muze byt ABKM. Zase je treba vyzkouset
vlad. 38059
29.8.2022 22:51:20
Magrato, vyšetření jsou různá, expoziční test laktozou, dechový test, biopsie střevní sliznice, vyšetření stolice, molekulárně genetické vyšetření...papír na potřebu eliminační diety jí může PLDD dát hned, na vyšetření se objednejte někam na dětskou gastroenterologii ~;((
magrata1 95172
29.8.2022 22:41:10
Máme to v rodině. Už babička nemohla mléko, problémy má moje maminka, dvě dcery, neteř. Diagnostikovaná je asi jen neteř, ale už dřív, tak už přesně neví a moje nejstarší dcera v batolecím věku, to už si fakt nepamatuju. Nejmladší má obdobné problémy, ta potřebuje potvrzení na školní akce, zrovna pojede na adapťák. Byly jsme u doktorky, vzala jí krev. No, nejsem si jistá, jestli se může něco prokázat, když se bezlaktózově stravuje už asi rok. To mi teda napadlo až teď, doktorka nás nijak před odběrem nepoučila.
Nevíte někdo, jak ten test probíhá? Naší dr. v tomto moc nedůvěřuju, budeme měnit, protože např. odběr na boreliózu, která se následně prokázala, jsem si musela vyhádat.
Salamajka 156972
30.5.2021 18:36:49
No já třeba mouku ani smetanou do svíčkové nedávám. Nemůžu ani jedno. Smetanu skrz žlučník. Prostě té zeleniny tam dám,,tunu, pořádně promixuju. Když mi chybí chuť tak supnu flóru aktiv. Tu jedinou snesu. Ale teda fakt čajovou lžičku na celý 7 l hrnec.
Ropucha + 2 120300
29.5.2021 23:20:21
Sýry bych nahradila hummusem a podobnými pomazánkami z luštěnin a zeleniny. Tofu.
S jogurtem to vidím hůř, rostlinné náhražky mléka mně osobně nechutnají.
Ale vyrábějí se různé bezmléčné "jakojogurty", můžeš to vyzkoušet.
Martina, 2 kluci 15942
29.5.2021 21:55:09
Manžel je bezmléčný, jediné, co potřebuje, je náhražka smetany do jelena na smetaně,takže zkouším ovesnou, psenicnou a tak různě, chutnají dobře.
Já bych to bez mléka dávala hůř, miluju podmáslí, tvaroh a jogurty.
Sněhulka a sněhuláčci 99425
29.5.2021 21:44:03
Nekazanko, zkus trosku pogooglit, jednou jsem cetla skvely clanek (spis to byl blog nebo webovky nebo tak neco, byly tam i rady, recepty atd., ale uz ti bohuzel nenajdu odkaz), ktery v kostce byl o tom, ze vetsina lidi se snazi hledat nahrady - prave kokosove, sojove apod. jogurty, oriskovy naty apod., jak je tu zminovano. Ale ze tyto veci maji vesmes strasne slozeni (mohu potvrdit), vyzivova hodnota nula nula nic. Ze je to dobre, pokud si chce nekdo v ramci modni vlny na par mesicu mleko vysadit, ale na dlouhodobe stravovani rozhodne ne. (Ta pani to resila kvuli dceri si pamatuju z toho clanku. Ze to by ji proste nedavala, ze by byla absolutne nevyzivena.)
Zkus se tedy zamerit spis na zmenu stravovani, nez na nahrazovani "jogurt za jakojogurt (nahrazkovy a nekvalitni)". Vim, ze bys asi uvitala konkretnejsi rady, ale mozna te i toto nakopne nejakym smerem.
Obecne bych se snazila co nejvice o seminka, ktera tolerujes, kdyz uz ne orechy - maji fakt hodne potrebnych a vyzivnych latek. Kup si mixer, ktery umi rozmixovat seminka, a delej si kazde rano seminkove mleko/piti (z ovesneho mleka, z vody, z cehokoliv, ovoce, zelenina k tomu apod.). Rozhodne nezapomen na nahradu bilkovin!!, bud dostatek masa, nebo si kupuj nejaky bezmlecny protein (hrachovy napr.). Nekdo tu zminoval fermentaci, myslim, ze to je take cesta spravnym smerem.
Jojona 24583
29.5.2021 19:47:59
Podle me je taky lepsi. Plno veci je bez mouky a mlecneho vyrobku lepsi, protoze maji plnejsi zeleninovou chut.
Len 108740
29.5.2021 19:39:52
Smarja, ja dnes opravdu neumim cist~f~
Yuki 00,03,07 49504
29.5.2021 19:37:12
díky moc, objednám, chci udělat radost jednomu kamarádovi a toto mi chybělo 👍
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 948  [Dalších 928 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.