| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Epidurál

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1715  [Dalších 1685 >>]
Hilly. 103234
7.2.2014 18:14:10
Já si myslím, že to prostě u nás poddávkovávají schválně, aby se potom nemusely přidávat další kapačky oxytocinu, aby to tak dlouho netrvalo. Prostě klasický přístup českých zdravotníků. Jako opravdu když se to srovná s porody v zahraničí, co jsem tak četla, tak je to nebe a dudy.
Kafe 134466
7.2.2014 17:19:48
První porod bez epidurálu, druhý s. Bylo to krásné - kontrakce skákaly na monitoru a já si v klídku ležela. Na samotné tlačení mi ale píchli oxytocin (měli za to, že ztratili ozvy, ale jednalo se jen o vstupní fenomén) a ty tsunami kontrakce jsem cítila tedy i přes epi (ale zase byly jen 2). Vedlejší účinky jsem neměla žádné, pohodička, prostě epidurál je zázrak (mně navíc pomohl se rychleji otevřít - kontrakce mi šly předtím do křeče, které epi krásně uvolnil).
Františka85 108823
7.2.2014 17:03:33
Mám pocit, že byl k ničemu. Bolelo to jak kráva předtím a potom úplně stejně s tím rozdílem, že nebyly jednotlivé kontrakce, ale jedna nepřetržitá bolest. Ano jsem nevěděla kdy tlačit. Příště ho nechci.
Romča75 123498
7.2.2014 16:51:57
Myslím,že ta dávka při epidurálu k standardnímu porodu je jiná,nežli např.k plánované sekci.Mám za sebou jeden klasický porod,jednu sekci v CA a jednu sekci v epidurálu-to byl poslední porod a absolutně nebolestivé,jen jsem cítila tah...žádné bolesti při šití ani ten den na JIP ani dále...za mne nejpříjemnější porod.
Kreaty 128225
7.2.2014 15:24:44
určitě jde nadávkovat tak, aby člověk dorodil bez bolesti, ale zároveň vše cítil, je otázka zda ji schválně špatně dávkují /nevím důvod-úspora? aby to nechtěl každý?/ nebo to NEUMÍ nedávkovat
Kreaty 128225
7.2.2014 15:22:13
Sharon to je sice pravda, ale na sekci to musí nadávkovat tak, aby člověk skutečně nic necítil, nemůžeš se mu tam kroutit při šití břicha,že

jinak já jsem měla slíbené od doktora, že vešzme na šití analgezi z Německa, protože jsem dopředu hlásila, že už jsem byla dvakrát šitá za živa a potřetí už to nedám, nakonec to byla sekce, takže jsem byla v celkové, ale zřejmě se dává něco jiného v ČR než v Německu
Anni&Annika 50178
7.2.2014 14:58:29
Zuzanielo...ale tohle bylo v kapitalistickem nemecku. Mlady clovek...takze bych nerekla, ze se to uz nemuze stat~d~
Me ho teda davali v cechach.
Klarisanek 111002
7.2.2014 14:50:12
Nevim jestli je to daleko vyssim procentem epiduralu v USA nebo jinych zemich, ale nikdy jsem neslysela od tamnich rodicich, ze by to bolelo. Jestli je to vetsi praxi nebo stalou pripravenosti anesteziologu, takze umi napichnout dobre a vsas, fakt netusim. Sama jsem mela 2x v zahranici a nemuzu si stezovat, zadny pocit ochurnuti, vsechno jsem citila, ale nebolelo to. Co jsem ocenila nejvic, byl pocit teplych nohou, ktery jsem zazila poprve v zivote. S "nohama v teple" se to krasne rodilo.
gumma 139490
7.2.2014 14:08:38
Měla jsem epidurál 1x a 2x jsem rodila bez. Takže můžu porovnat, že s epidurálem jsem měla ty bolesti fakt malé, nesrovnatelné s roděním bez. Ale ty kontrakce jsem cítila, hlavně pak ten obrovský tlak před tlačením. Při dalších porodech jsem epidurál chtěla, ale už se nestihnul, tak jsem to musela zvládnout bez no a i to jsem přežila ~:-D
Albar 93722
7.2.2014 13:57:55
Mě po epidurálu brní při dlouhém sezení noha a nemůžu dýl ležet na zádech. Chodila jsem s tím na neurologii, ale prý se s tím nedá moc dělat.

Po druhé jsem epidurál taky nechtěla, ale měla jsem kontrakce několik hodin po minutě a přitom jsem se skoro neotvírala, tak jsem souhlasila. Do tří hodin byla malá na světě:-)

Nechala bych si rozhodování až podle situace, třeba ani nebude potřeba ~x~
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1715  [Dalších 1685 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.