| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Metoda pevného objetí

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 383  [Dalších 353 >>]
Nana*81 55322
23.2.2012 14:40:19
Markéto. Pevné objetí normálního kalibru nevyžaduje kuchařku, to co předvádí Prekopová, se však příliš podobá vymítání ďábla, kdy se postižený rovněž držel tak dlouho, dokud na něj nesestoupil Duch svatý (dokud nebude mít v oku jiskru, píše Jiřina) a to považuji za nebezpečné, takže na to by VELMI podrobný manuál vhodný byl!
Ale není.
Snadno může tedy dojít k tomu, že rodič přestřelí. To, co JP považuje za vzorové, ve jmenovaném dokumentu, z toho by mě mrsklo, nechápu, že kontraindikací není třeba epilepsie, protože případný ep. záchvat nelze od "normálního" zmítání rozeznat. Kontraindikací je pouze duševní zdraví objímajícího (nesmí být narušený) kdo to posuzuje? Onen terapeut, který nemusí být lékař, jen podstaoupí kurz (sice ovšem 550 hodin teorie, dále praxe).

Taky jsem se nikdy nesetkala s tím, že je normální se po hysterickém záchvatu počůrat. Zato vím že odpíráním toalety se dost dobře mučí v různých totalitních státech.
Jiřina doporučuje nedbat za žádnou cenu nářků, že dítě potřebuje čurat, že nemůže dýchat. Ničeho nedbat. Rovněž by byla ráda (jiná citace) aby se metoda "lásky" rozšířila do výchovných zařízení, školek, DD. Když Tvé dítě dostane záchvat, budeš ráda, když se mu od nějaké terapeutky ve školce dostane dvouhodinové lásky?

A kde je Pawlla?
MarkétaP + 4 dcerky 13148
23.2.2012 14:38:03
Magríto popsala velmi jasně, souhlasím. Jenže jak jsem psala včera, holt emoce jsou někdy popsat blbě, a PO je vysoce emotivné záležitost. V případě Magráty nemusely být její emoce tak silné, neb nešlo o rodinný vztah. Její případ je taky jedna z těch výjimek, kdy si myslím, že se může PO uplatnit mezi nepříbuzným a dítětem, protože dítě zjevně lásku a jistotu u matky/příbuzného najít nemohlo. Co tu někdo psal o použití PO u dětí ve školce, to je zvrhlost.

Mimochodem, a tady je vidět také to těsné sepjetí a paralela s bondingem - který probíhá v těsném kontaktu matky a dítěte, náhradního rodiče (otce, případně adoptivní matky) a dítětě, ale který je absurdní a zvrhlý v případě, že dítě si na sebe navazuje třeba porodní asistentka, dula nebo dětská sestra (a že jsem s tím už potkala a vůbec jim nedošlo, co bylo špatně).
Šešule 94264
23.2.2012 14:36:21
Ona netvrdí, že by MĚLO, ale někdy může trvat fakt dlouho~d~
Tulka. 112599
23.2.2012 14:33:39
Já do toho zase tak hluboce nevidím,ale Prekopová někde tvrdí,že by to mělo trvat dvě hodiny?To snad je jenom blbě pochopené~d~
MarkétaP + 4 dcerky 13148
23.2.2012 14:33:03
Nano, při vážné propasti mezi těma dvěma holt nemusí pár minut stačit. Což není bežný případ mámy a batolete, nebo by aspoň být neměl.
Šešule 94264
23.2.2012 14:32:00
Když ono se to fakt blbě chápe. Vy, co jste to popisovaly, jste to popsaly tak abstraktně, že se to těžko představuje.
Jasně jsem si to dokázala představit akorát v případě, který tu popisovala jedna diskutující (jméno mi vypadlo)- ta sebepoškozující se holčička~d~
MarkétaP + 4 dcerky 13148
23.2.2012 14:29:21
Šešule, ne nemyslím si, že by se tak měla řešit každá scéna, ale když si člověk trochu osvojí (nebo má i bez "školení" zvnitřněné) principy empatické komunikace, upřednostňování lásky a vztahu před separací, tak se mu snáze hledají řešení, která separací a odmítnutím nejsou.
Nana*81 55322
23.2.2012 14:27:21
Tulko, tomu rozumím taky.
Ale neberu, že mu pomůže fixovat ho na dvě hodiny.
MarkétaP + 4 dcerky 13148
23.2.2012 14:27:10
Vyvolání afektu záměrně chápu ve chvíli, kdy je situace tak vážná, že terapeut je nutný, aby se to laickou aplikací nezvrhlo. Terapeut nemůže být přítomný u denního běhu rodiny, aby tam byl ve chvíli, kdy aplikace vyplyne zcela přirozeně. Na druhou stranu ve chvíli, kdy je opradvu dohled teaperuta zásadní, půjde o tak hlubokou krizi, že k záměrnému vyvolání afektu patrně stačí velmi slabý impulz a v celkové rodinné situaci je to patrně zanedbatelné negativum.

Nano, ty bys potřebovala přesnou kuchačku s návodem a deseti body, které když jsou všechny splněny, tak je vhodné dítě pevně obejmout?
Šešule 94264
23.2.2012 14:25:30
Sorry, OT, blbě jsem pochopila přechozí příspěvek~8~
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 383  [Dalších 353 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.