| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Věkový rozdíl mezi sourozenci

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 2481  [Dalších 2431 >>]
tacka 94191
16.11.2018 19:19:30
To záleží na každém jednotlivci. Já chtěla mít rodičák s plynulým přechodem z jednoho do druhého. Takže mám děti od sebe tři roky. Sama jsem ze tří sourozenců a jsme od sebe rok a půl a dva roky. Rodiče si to neplánovali, takhle jim to před víc jak 40 lety vyšlo. Někdo má obavu, že pokud budou děti od sebe věkově dál, nebudou si tolik rozumět nebo že by maminka po nějaké době v práci už nechtěla znovu zapadnout mezi plínky , případně by se bála opustit získanou práci.
Monika 123907
16.11.2018 18:55:20
Taky jsem si všimla, že se v poslední době v okolí trochu zkrátil interval mezi prvními dvěma dětmi z 2-3 a 1,5 až 2 a myslím, že je to kvůli rodičovské a jejímu nejvýhodnějšímu nastavení - samozřejmě jen, pokud chceš mít obě děti "za sebou". Když jsem byla já malá, byly taky tuším nějaká "mateřská" do dvou let dítěte a když jsem byla ve 3. třídě, tak cca čtvrtině spolužáků nastupovali mladší sourozenci do 1. třídy. Já mám děti o 3 a čtvrt roku (chtěla jsem druhé stihnout do konce tříleté RD, začali jsme s rezervou, ale jedno těhotenství nedopadlo, takže jsem to "nestihla" úplně podle plánu. Ale byla jsem pak naprosto spokojená, starší dítě už bylo zvyklé na školku, když se narodila mladší, žárlení neproběhlo a měla jsem ten první dvoudětný rok o hodně "pohodlnější" než kamarádky s dvou až dvouapůl letým rozdílem. Později už je to asi celkem jedno ... Děti si v rámci možností rozumí velmi dobře a jsou spolu pěkně schopní fungovat, když jim nic jiného nezbývá :-)
Slonisko 65085
16.11.2018 18:48:46
Mám mezi klukama rozdíl 2 roky 2 měsíce, chtěla jsem to tak, respektive po cca roce mladšího jsem usoudila, že je čas na další ;-). Přišlo mi. Na tom fajn, že se s nima daly provozovat stejné aktivity. Když byl mladší mimoni, vozila jsem je oba v jednom hlubokém kočáře :-). Žádné velké porozumění mezi nima teda není, na to mají příliš rozdílné povahy. Ale do určitého věku jsem je prostě brala jako jednu jednotku. Teď už jim je 15 a 17 a střídáme to, občas jdu někam jenom s jedním, občas s oběma.
Lída+2 28136
16.11.2018 18:44:36
Původně jsem říkala 3-4 roky....jenže, tělo...jasně řeklo hned, nebo nic....tak to hned taky nebylo...už se zdálo,že bude jedinacek....naštěstí injekce zabraly.
ivett30 123876
16.11.2018 18:40:38
Já měla těhotenství taky nádherný, že bych byla klidně těhotná každý rok. porod byl už trochu horší 17ti hodinový zakončený vexem,ale co by člověk pro ty děti neudělal
TaJ 81121
16.11.2018 18:37:21
Val, jo, je to tak...já mám s bráchou vztah myslím pěkný, ale vídáme se fakt málo, párkrát do roka, občas si zavoláme...máme taky dost odlišný styl života a málokdy máme čas ve stejnou dobu, takže i těch několik setkání obvykle vyžaduje delší plánování dopředu...ale prostě víme, že se máme a že si pomůžeme...
Lída+2 28136
16.11.2018 18:34:11
Mám je 2,5. Se ségrou jsme o 2,5.
Kamarádi mají 18 měsíců, 2o, 24...a většinou 2-3 roky. Výjimkou je 5-8 let.
Otylka 137962
16.11.2018 18:31:56
Máme děti dva roky od sebe. Strašně mě bavilo být těhotná. Sotva jsem porodila už jsem chtěla další miminko. Byla jsem po císaři, tak jsem musela chvíli čekat, a protože jsem dost kojila, tak se před dalším těhotenstvím nedostavila ani menstruace ~:-D
Kdybych tak b.bě nerodila, tak bych byla těhotná snad pořád, ale takhle manžel naznačuje, že nehodlá být vdovec.
ivett30 123876
16.11.2018 18:23:38
Tak jsem asi výjimečná, planuji jít ve třech letech syna na rok do práce, abych si odpracovala potřebnou lhůtu pro čerpání další mateřské a mezi tím znovu otěhotnět aby měli mezi sebou děti čtyřletý rozestup, který mi přijde ideální(když si nemůžeme dovolit tříletý a jet dvě mateřské v tahu)a potom snad i třetí dítě snad se zadaří~;)
TaJ 81121
16.11.2018 18:19:54
Val, syn právě sám od sebe ty kamarády moc nevyhledává...jako když třeba k nám přijedou známí s dětmi, se kterými si rozumí, tak si s nimi pohraje, užijou si to, než přijedou, tak se na ně těší...ale potom se třeba už nikdy neptá, kdy k nám zase přijedou, nebo jestli nepojedeme my k nim...ale tak on ani u spolužáků moc neříká, jestli k nám někdo může přijít, nebo on k někomu...nebo jestli s nimi někam půjdeme...když se třeba s nějakým náhodou potkáme na nějaké mimoškolní akci, tak je rád, že toho dotyčného vidí, vyblbnou se spolu...ale jinak by se po nich sám od sebe nesháněl, stačí, že se vidí ve škole...
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 2481  [Dalších 2431 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.