| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Pořady pro děti

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5097  [Dalších 5067 >>]
Termix 105545
23.4.2021 19:37:27
Šest ran do klobouku si pamatuju, stejně jako Deset stupňů ke zlaté, ale spíše názvy. Vůbec si nepamatuju, o čem to bylo. Ale díky za tip. Kouknu na ČT3.
Ale ještě jsem si vzpomněla na pořad, ne teda soutěžní, bylo to v neděli po filmu pro pamětníky a hrál tam Petr Nárožný nějakého školníka nebo něco takového. Je to jen záblesk v paměti, vůbec netuším, o čem to bylo.

Vlastně si ani nepamatuju, o čem byla Pionýrská vlaštovka :-). Mně by se líbilo, kdyby na jeden den dali tyhle pořady, na kterých jsme vyrostli :-).
darinaa 155453
23.4.2021 19:23:33
Jedličku jsem nesnášela taky, Nesvadba mi nevadil, pamatuji si ho, jak maluje na sklo, ne že by se nějak projevoval... přišlo mi to tenkrát zajímavé.
Len 108740
23.4.2021 19:03:42
Tak Zilku jsem nesnasela skoro stejne jako toho strycka Jedlicku a Nesvatbu (Nesvadbu?). Jak se jeden z nich objevil, tak jsem odchazela od obrazovky a to jsem byla jako dite na tv docela zavisla, sledovala jsem i Kulaty stul:-)
Lefff 13513
23.4.2021 18:49:43
Teď jsem si vzpomněla na setkání se strýčkem Jedličkou. To byl protivnej chlap.
77kraska 132593
23.4.2021 18:43:21
Rigel, Deset stupnu ke zlate si dobre pamatuju...uvadel to Premek Podlaha. sedeli tam se soutezicim u stolecku jen oni dva a soutezici odpovidal na otazky, ale velmi odborne, treba o zeleznici....a nahore na policce mel stojaci desitky, z preklizky nebo ceho a bud desitku ztratil nebo neztratil - pak se reklo, ze postupuje bez ztraty desitky...tech soutezicich tam bylo postupne nekolik a na konci dilu si stoupli na schodiste ve studiu a bud postoupili o jeden schod nebo - uz nevim, co byl negativni nasledek, jestli z toho schodiste odesel nebo co

ostatne je to na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=Q2VcNn_Ubh0
Monika 123907
23.4.2021 18:32:38
Darinoo, tak to mě tedy Suchánek v tom pořadu přišel v pohodě, asi jsem měla nějakou drsnější výchovu nebo co? (neměla, spíš možná šlo o vliv sportu a trenérů) ~;)
Koho jsem takto podobně nesnášela a přišel mi neskutečně protivný, to byl všemi vážený p. Žilka, otec Veroniky Žilkové (v takovém tom pořadu o pískání na flétnu). Myslím si, že ten svůj strašný workoholismus má ona z něho - musel být strašlivě náročný, takže podle mého musel své děti dohnat buď k workoholismu nebo naopak k odchodu z domu v šestnácti letech ...
Lefff 13513
23.4.2021 18:23:56
Tak, a já to ještě zkomplikuju: existovaly ještě soutěže Buď - anebo a Manželský pětiboj.
A v jedné soutěži se pro výhry sahalo naslepo takovým rukávem. Výhry byly napsané na míčcích. Mohla tam být televize, ale taky "Nic".
Lefff 13513
23.4.2021 18:18:35
Heli, to chápu. Taky by mě to naštvalo.
Mě takhle vytočili ve Videostopu.
Marika Letní 140743
23.4.2021 17:29:03
Dětské soutěže mám popletené, pamatuju si Kámen nůžky papír, Hip hap hop, ale obsah moc ne. Pak modří, žlutí, hvězdičkami a sluníčkáři. A taky kolečkáři mi něco říkají. Ale kdo kam patřil... to vůbec.

"Krátce po vzniku studia se začala psát významná historie pořadů pro děti a mládež, která v Brně trvá dodnes. Začátkem 70. let se na obrazovkách objevily první pravidelné dětské soutěžní pořady. Byly to například Piškvorky; Hrajeme si každý den; Kámen, nůžky, papír; Holky a kluci z jedné lavice, Hip, hap hop nebo AZ-kvíz Junior."

https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/historie/studia/televizni-studio-brno/

"Prvním skutečným cyklem televizních soutěží pro děti se staly Piškvorky, které se vyráběly v pražském a brněnském studiu ČST v sedmdesátých letech. Tehdy začíná dlouholetá tradice soutěžních cyklů pro mladé diváky z brněnského studia, kde vznikaly až do konce 90. let minulého století. Připomenu cykly Piškvorky, Hrajeme si každý den, Zelená pro život, Kámen, nůžky, papír, Kluci a holky z jedné lavice – ty se po určitou dobu připravovaly ve spolupráci s košickým studiem. Pamětníci si možná vzpomenou i na některé další řady soutěží pro děti i pro mládež."

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097147804-az-kviz/677-tvurci-souteze/
Marika Letní 140743
23.4.2021 17:14:26
Deset stupňů ke zlaté si pamatuju velmi matně. Chodili tam po nějakých schůdkách, podle toho jak byli úspěšní, tak postupovali výš.



A té soutěže se účastnila jedna postava seriálu Dnes v jednom domě, hrál ho tuším Menšík. Zkusím to najít.

"Ottu (V. Menšík), zaměstnance „Čištění města“, přihlásila jeho žena Zdena (J. Hlaváčová) do televizní soutěže Deset stupňů ke zlaté. Je prostě přesvědčena, že Otto se musí v životě prosadit a jeho povolání se jí na to zdá málo atraktivní."

"Otto Pilich (V. Menšík) prochází úspěšně televizní soutěží Deset stupňů ke zlaté, jenže se zdá, že větším problémem, než soutěžní otázky, je pro něj vzrůstající popularita. V sedmém kole se dovrší míra jeho trpělivosti, ale své rozhodnutí přísně utají i před manželkou. A tak v den vysílání nastane v domě poprask…"

[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5097  [Dalších 5067 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.