| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Roztroušená skleróza

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 453  [Dalších 433 >>]
Pam-pela 97353
7.8.2017 18:07:38
Stalo se nam neco podobneho v nemocnici s mamkou. Bezmocna, upadla otevrenou lebkou na kolecko postele...nasledky hrozne. Ofic verze naprosto jina nez nam vypravely spolulezici. A muj posledni porod? Z cisare na posledni chvili po blbe vedenem porodu byl v papirech cisar planovany.
muska22 79852
7.8.2017 17:31:19
Dnes jsme byli u ředitelky domova.A dopadlo to přesně,jak jsem mysla.Se sestrou jsme tam vypadali jak krávy.Naše verze- v daném okamžiku sjetí z vozíku byla u mamky jedna ošetřovatelka,a až spadla,letěla na chodbu,kde přivolala další.Ovšem jaké bylo dnes překvapení,když nám četla ředitelka ze zápisu události----na pokoji podle výpovědi ošetřovatelek byli dvě,jedna prý držela vozík,a druhá vysvlékala tričko,což byl dúvod sjetí.I kdyby to tak bylo,tak proč ji ta druhá sestra nezachytila,když podle nich sjela pomalu na zem.Takže jsme se řešení nedobraly,protože ředitelka na nás taky hleděla,že máme jinou verzi.Problém je v tom,že pokud se nakonec potvrdí verze naše,tedy jen jedna ošetřovatelka,budou mít z toho veký prúšvih.Jenže slovo proti slovu.Takže zítra tam jdeme znovu.Pokud budeme chtít,napíše se oficiální stížnost,a tím těm daným ošetřo.pěkně zavaříme.Tak nevíme,zda do toho jít.Bohužel,nejsme žádné hyeny.Už tak mám z toho nervy na pochodu.~q~
* Liv 30003
6.8.2017 15:46:10
Fren,
proč tam byla jen jedna ošetřovatelka a ne 2-3. No nejspíš proto, že je málo personálu a holt musí jedna osoba zvládnout sama to na co má mít 2 další pomocnice.Poslední kdo z toho má radost že je na to sama je ta ošetřovatelka. Při platech v těchto zařízeních holt ošky odchází za kasu do Lidlu, kde jim nehrozí trestní stíhání za ublížení na zdraví za rozbité plato vajec.

20000 měsíčně je sice hodně peněz jenže si spočítej, kolik je to za den. Zcela konkrétně 666 Kč/ den.
Kde za to seženeš najatou sílu na 24/7? Navíc potřebuješ ty síly minimálně 3, aby se mohly střídat po 8 hodinových směnách!
muska22 79852
6.8.2017 10:44:09
Ne,ne,jako úmysl to rozhodně nebereme.Soudně také ne,jen prostě máme pocit,že mávnout nad tím rukou podruhé už není možné.Mamka trpí bolestmi,celkem ji to vzalo i psychicky.Její úlevová poloha je ležení na boku,a tedˇmusí ležet jen na zádech se sádrami na nohách.Chceme se sejít s ředitelkou domova,určitě musí mít pro takové případy nějaký postup na řešení,vyslechneme si ji,co navrhne,a uvidíme.~d~
muska22 79852
5.8.2017 22:23:47
FREN,už jsem to zvažovala,vzít si ji domú,ale bohužel,oni tam mají rúzné pomúcky pro manipulaci s těmito lidmi,což já bych neměla šanci někde sehnat.Už jen bezbariérová budova,kde jsem s mamkou v pohodě vyjela s vozíkem až ven.Já bydlím v paneláku,3 patro s malým,starým výtahem.
Fren 117315
5.8.2017 18:03:25
tak nemáš zač,jak sama asi dobře víš,když s tím nebudete nic dělat... chápu,že na jednu stranu jeto těžké,že má mamka i vy strach,aby to mamce tam pak "nedaly vyžrat",ale na druhou stranu je to strkání hlavy do písku před problémem.

Mě to tedy přijde jako velký šlendriján - at už jestli to nechají dělat jen jednu sestru anebo šlendriján dvojnásobný,jestli spadla i přesto,že ji obsluhovaly osoby 2.

Skoro by mi přišlo lepší,aby mamka byla doma a zaplatit někomu normální celodenní úvazek,kdo se o ní bude starat.
Fren 117315
5.8.2017 17:58:55
a ty jedna ranařko, čemu říkáš pomoc? - jakože takto dříve do hrobu?~8~
SleepWell 151891
5.8.2017 14:42:20
no to se pak nelze divit, ze tam neni dost osetrovatelek. Je lepsi jit makat do Lidlu. lepsi penize a nehrozi zadna nehoda a zadna zaloba.

Jestli si maminka na osetrovatelky nestezuje a nikdy nestezovala, tak bych to opravdu videla jako nehodu, mozna bych se preptala vedouci, dala najevo, ze me situace mrzi, ale co s tim udelas? Mate pro maminku misto jinde? Ve statnim to bude vsude stejne a soukrome nezaplatite, kdyz 20k se vam zda moc. V podstate nemuzete nic. Mamince se pak osetrovatelky budou snazit vyhybat, protoze to pro ne bude riziko a prave proto to maminka resit nechce.
muska22 79852
5.8.2017 13:20:21
Soudit se určitě nebudeme.Jinam jí dát nemúžeme,máme ji v místě bydliště,a taky na místo v těchto zařízení je dlouhatánská fronta.Vždycky při manipulaci s ní byli ošetřovatelky dvě.Někdy i tři.Jedna má co dělat.Byla jsem s ní doma měsíc,a to byla makačka.Přebalit,posadit,posunout výš na polštáři,napolohovat,otáčet, v domově to jedna nedělá.Proč zrovna u ní byla jen jedna,a zrovna když ji měly dávat z vozíka na postel nevím.Ručně ji nepřehazují,mají takové zařízení na pomoc.Děkuji všem za reakce.
Půlka psa 24064
5.8.2017 9:25:32
Maminku bych taky dala pokud možno jinam, kde by se starali lépt. Nicméně, domov platí pro tyhle případy pojištění, a pokud za úraz odpovídá, tak bych to plnění chtěla. Je to to stejné, jako když dceři ukradli ve škole věci a řešilo se to přes pojištění. Škola za to odpovídá, ale že pojišťovna zaplatí aktovku jí fakt líto není, natožpak aby si na naši holku zasedli. Není to nic agresivního ani nemorálního a té škole, resp. domovu jsou ty prachy z pojištění více méně úplně jedno. Ze svého to nedávají, tak by se nejspíš nehroutili.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 453  [Dalších 433 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.