| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod doma

Porod doma - Deníček
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 35081  [Dalších 35051 >>]
jana38 53772

Re:

6.1.2009 8:10:24
Janyllko, to ano, pokud nemáš nárok na mateřskou, tak dostáváš automaticky rodičák, jenomže ty musíš při žádosti o rodičák (pokud na něj přecházíš přímo z jinýho rodičáku) nějak dokázat, že tu mateřskou (PPM) nepobíráš. A k tomu slouží ten papír od doktora (Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, kde v díle A. potvrzuje lékař pravděpodobné datum porodu). Ten papír se normálně odevzdává zaměstnavateli, ale když člověk přechází z rodičáku na rodičák, tak se ten papír odevzdává tam, kde se vyplácí rodičák (v Praze městská část, nově od ledna úřad práce). Je to tak určitě, protože jsem už dvakrát přecházela po narození dítěte z jednoho rodičáku na druhej a pokaždý po mě tenhle bílej papír týkající se ve skutečnosti mateřský (PPM) chtěli. Poprvý mi ho vystavila gyndr., teď podruhý PA.
Raďulka 16249

Re:

6.1.2009 0:31:34
Janylko, to záleží na tom, co máš za doktora. A taky na tom, kdo ti vypíše nemocenský lístek. Já jej měla vypsaný od naší rodinné lékařky už 2 měsíce před otěhotněním a předala mně gynekologovi až po 20. týdnu a ten mně pak hned předal do ambulance pro rizikovky ~t~ Takže já se podřizovala víceméně jen svým pocitům, protože dítě ve mně dávalo své signály mně, nikoli doktorům ~y~
000000 26080

Re:

6.1.2009 0:14:07
takže ten, kdo nemá nárok na mateřskou, tak automaticky místo ní má rodičák
000000 26080

Re: Porod doma - nikdy!

6.1.2009 0:12:59
no co se týče mateřské a rodičáků, tak ty se nemůžou pobírat dohromady, tj. jedno dítě mateřská a druhé rodičák, takže když máš na první dítě rodičák a pak máš začít brát mateřsko na druhé dítě, tak musíš nahlásit zrušení rodičáku, ale spešl papír na to není potřeba a opačně ta varianta nikdy nenastane, neb mateřská skončí a pak je rodičák, takže by bylo divné, kdyby ten papír byl kvůli tomu
jinak platí, že na mateřskou má nárok ten, kdo je účasten dvou let nemocensk. pojištění, tj. dva roky práce, nebo se také do toho počítá předchozí rodičák, na mateřskou akorát nemá nárok ten, kdo byl na úřadě práce /a možná i osvč?/
000000 26080

Re: Porod doma - nikdy!

6.1.2009 0:06:28
Ahoj holky, zdravím Vás všechny v novém roce!!!!!!!!!!

Já si myslím, že jediný problém bude v mateřské /na porodné a rodičák stačí jen rodný list/, ale mateřskou člověk dostane na základě formuláře, který vyplní lékař, a tady vidím zádrhel, protože když budu chtít chodit jen k pa a ne k dr., tak si myslím, že dr. pak může říct, že nemám průkazku a nejsem u něho evidovaná jako těhotná a že ten papír nevypíše.
Já jsem třeba měla minule problém s mateřskou v tom, že jsem chtěla napsat až od porodu /tj. mínus těch šest týdnů, protože jsem, až do porodu pracovala/ a moje dr. mi to zamítla, takže jsem měla vystavenou tu šest týdnu předem a v práci jsem musela podepisovat čestné prohlášení, že vzhledem k tomu, že pobírám plat, že tu mateřskou šest týdnů předem odmítám.

Mě by zase zajímalo, když předčasně odejdu na mateřskou, teda vlastně nemocenskou z důvodu stresu v práci atd., tak jestli to pak znamená, že se musím podřídit téměř všemu, co dr. řekne při kontrolách a s čím bych já za normálních okolností /kdybych nešla na nemocenskou/ nesouhlasila.
jana38 53772

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 23:27:15
Už možná vím, ty nějak musíš dokázat, že nepobíráš PPM a zřejmě to dokážeš tím, že jim odevzdáš ten papír sloužící k PPM (místo abys ho odevzdala tam, kde se žádá o PPM). možná...
jana38 53772

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 23:24:33
Markéto, ne, já jdu z jednoho rodičáku na další rodičák (na PPM nárok nemám). ALe abych mohla přejít z jednoho RP na novej (na druhý dítě), tak jsem musela odevzdat na sociální odbor městské části Pha XY papír (obyvkle ho vystavuje a razítkuje gynekolog) s termínem porodu. Neptej se mě proč ho chtěj:-) A ten jsem místo od gynekologa měla podepsanej a orazítkovanej od PA a nevadilo to.
zdravotnice porodnicodomorodka 87730

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 20:42:02
Průkazku jsem sice měla, ale mám ji díky PD dodnes, nikam jsem ji neodevzdávala, mateřskou jsem nepobírala, rovnou RP a nikdo mi nikdy nevyhrožoval, že by mi něco nedali, tedy ten RP a to jsem OSVČ...to jsou bludy jako kráva.

Porodné se vyplácí za porod i těm, které děti dají rovnou do kojeňáku...
MarkétaP + 4 dcerky 13148

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 19:36:48
Kočajdo, a ty jsi pobírala mateřskou od zaměstnavatele? Ta totiž se sociálkou nesouvisí ...
jana38 53772

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 16:51:51
Market, mě dala ten papír kvůli MD s datem porodu IK už se svým vlastním razítkem.~:-D Tak buď je to už všechno jinak nebo mě má za pokusnýho králíka.~t~ Každopádně na ouřadě neřekli ani popel a lístek si vzali - a zatím se mi neozvali, že by se jim to nepozdávalo.~y~ No uvidíme za pár dní, jestli dojde nějakej rodičák~2~
Mmch mi na ouřadě ještě před porodem říkali, že kdybych ten lístek neměla, tak stačí podepsat před nima čestný prohlášení a sepsali by se mnou o tom protokol o jednání. Podle mě tě těžko někdo donutí, abys chodila v těhu na gyndu, pokud nechceš, nemá to žádnou právní oporu....
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 35081  [Dalších 35051 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.
Zdejší témata

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.