| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2004

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 31131  [Dalších 31111 >>]
Danica (Daneczek + Anetka) 25198

Dobré ránko

27.8.2005 7:19:23
To zas byla noc. Vstávala jsem k Dandovi snad 150x - vždycky položila, dala dudlík, pohladila a šup spátky do postele, za půl hodiny znovu a ve 4.15 byl vzhůru, vyspaný, vysmátý. Tak jsem ho ještě horko těžko uspala v naší posteli, ale v 6 byl už defifnitívně vzhůru. Přitom na chalupě spávál do 8. Nechápu.

Nevím jestli jsem vám říkala, že Danda teď už taky přes den míň spí - dost často jen 2x denně necelou hodinu. Tak nevím jak budu po prázdninách, až půjde manžel do práce, všechno stíhat.
Hanka,3 deti 20507

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 20:28:23
Dani,
tak na ferovku ti povim, jak to vypadalo, kdyz jsem jeste bydlela v CR. Mela jsem 2 velke kamaradky, obe jsou dr. Deti stejne stare, byli jsme spolu na materske. Kdyz nektere onemocnelo dite, samozrejme ho nejdrive sama vysetrila. Jenomze vlastni dite je vlastni dite a tak prisla takova polopanika. Ta spocivala v tom, ze kdyz na diteti nic nenasla, zacala vzpominat na atypicky prubeh nekterych nemoci a uz videla sve dite, ze to je urcite ono. Pak prisel na radu telefon a volalo se postupne jedne a pak druhe kamosce. Ty same otazky, ty same odpovedi. Obe uklidnovaly tu "postizenou", protoze podle vseho to byla vetsinou opravdu jen nejaka viroza. Za mesic se to opakovalo, akorat zase u jine. Pak jsme se tomu vzdycky chechtali, jak plasime, kdyz se jedna o vlastni dite. Nevyhoda je ta, ze zname ty blbe komplikace, ktere vetsina maminek vubec nezna.
Danica (Daneczek + Anetka) 25198

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 19:21:36
Hani - až se dostaneš do denníčků - hoď to tam. To se ná určitě někdy hodí. Ještě, že tě tady máme.
Danica (Daneczek + Anetka) 25198

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 19:15:47
Hezký večer.

Marci - já bych už taky raději běžela k Dr. Čípky ji akorát srazí teplotu, ale nic nevyléčí.

My jsme si dneska vyzvedli houpačku s mimibazaru, je teda na ní vidět, že je používaná, ale za tu cenu je skvělá, mám z ní hroznou radost.

Jo a ještě mám takovou perličku - Danda už měsíc a půl chodí kolem nábytku, ale teprve dneska se rozhodl, že plazení už bylo dost a na kolíkách prý je to ještě lepší. Takže konečně lezeme !!!!

Byli jsme dneska na dětském hřišti a Danda byl u vytržení, nejvíc se mu líbila skluzavka, dneska nachodil kilometry, unavil se a teď už hajá.
Hanka,3 deti 20507

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 19:09:06
Alecram,
ja se ji take sama do krku nedivam. Vzdycky potrebuji nekoho, kdo ji pridrzi. Jak dlouho uz ma ty horecky? Mam dojem ze druhy den. Rekni Martinovi (nebo treba babinde) at ji podrzi a lzickou pridrz jazyk. Pokud bude mit cepy na mandlich nebo povlaky, jdi hned na pohotovost. To by mela mit ATB. Pokud ma krk cisty, ja bych vydrzela. Kdyz marodi moje dite, vzdycky:
-vleze pritahni hlavu jako na hrudnik (pokud to nejde a je to ztuhle, neni to dobre)
-podivam se do krku
-opatrne zmacknu brisko, pokud je tvrde, neni to dobre
-poklepu na ledviny, pokud ji to boli,neni to dobre
-vleze pritahni nohy (natazene) na brisko, pokud to nejde, neni to dobre
-prohlednu, jestli nekde neni vyrazka (jednou jsem takto objevila pocatek nestovic)
Ja vetsinou cekam do tretiho dne, pokud krome horecky nic nenajdu. Pak se budto nemoc rozjede a uz dostane nejaky priznak, podle ktereho se pozna o co jde, nebo to zacne ustupovat, a ja si reknu:Pitoma viroza.
Jestli ti ale prijde spatna, myslim jeji stav, tak se nestresuj a k tomu dr. si zajdi. Pro klid Adus a hlavne tvuj.
Ja mam 3 deti a tak vim, ze kolikrat mely fakt jenom tu horecku. Apropo, Robik miva horecky kolem 2 dnu jeste nyni, pokud mu roste zub.
Míla1,Eliška 9/96, Honzík 9/04 16025

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 19:04:19
Alecram, lepší je jít k dr. Honza si prodělal angínu v červenci zrovna v těch největších vedrech. Měl přes 39 C, ale byl veselý, hrál si, běhal. Myslela jsem že zoubky, ale volala jsem dr. (měl jít na očkování), raději ho chtěla vidět. Prosahala mu ouška, bříško a prý má nalité dásně a bude to asi k zoubkům, pak se ale ještě rozhodla kouknout mu do krčku a rovnou psala antibiotika.

Ela měla aktovku dva roky a ještě letos by jí klidně mohla mít, ale už se jí do ní nevejdou věci do 3. třídy. Tak jsme koupily batoh a uvidíme.
Zdislava a kluci 14977

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 18:32:32
v patek prijede tatka a ve ctvretek budu cekat na vanessku (prijde brzo ze skoly) a taky ve ctvrtek jde capki do poradny takze pondeli az streda.
kdo se prida?
Lenka a Esterka 20.9.04. 17122

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 18:24:35
Alecram, běž raději k Dr.

Zdi, řekni kdy se ti to hodí a co ostatní, kdo se přidá???
Alecram , Ada a Domča 19997

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 18:03:58
jo a zase 39
Alecram , Ada a Domča 19997

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj holky

26.8.2005 18:02:47
Já se jí do toho krku nemůžu dostat, ale zdá se mi že má bílej jazyk. Hani poraď!!!
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 31131  [Dalších 31111 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.