| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje Karolínka bude mít 5.11. 5 let.
Jak se k ní mám chovat, jako k předškolákovi anebo jako ke školkovému dítku.
Je levačka, umí celou abecedu, rozeznává dvouciferné čislice, dokáže uspořádat číselnou řadu do 15. Sčítá a odčítá do 5 bez problémů. Umí se podepsat a když jí nadiktuji slova po písmenech, tak tiskacím písmem napíše cokoliv.
Skladá puzzle o 48 dílcích, vymalovává, v hlavolamech (bludištích) už dokáže bez rozčilování najít cíl.
V kině či divadle vydrží běžné představení bez vyrušování. Sama si vymalovává omalovánky a dokud obrázek nedokončí, tak nepřestane.
Ráda pomáhá prostírat stůl, zkoušela "šít" jehlou.
Na vše se ptá, o všem přemýšlí.
Chodím s ní na logopedii kvůli R, Ř.
Ale co neumí (a měla by už?):
jíst příborem
zavazovat si tkaničky
jezdit na kole bez přídavných koleček
Už je čas na to, aby to s ní začala trénovat?
Měla bych jí nechat otestovat lateralitu (zda nemá - mně se totiž zdá, že má) dominantní levou ruku a pravé oko?
Měla bych s ní začít cviky na uvolňování horní končetiny?
Mám začít přemýšlet o tom, že by šla do školy již za rok?
Ozvěte se, prosím, mámy od stejně starých děvčátek.
Nechci svou dceru tlačit někam, na co nemá. Ale nechci jí ani nechat stagnovat. Hledám radu, debatu a pokec...
Hanka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.