| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Teko, když já pořád nevím, co si představuješ pod pojmem věnovat se koni jako takovému. Koni stačí společnost jiného koně a člověka by nejradši viděl jen na krmení, přinesení nějakého pamlsku a občasného podrbání.
Já si pod pojmem pastevní odchov představuju, že koně jsou nonstop ve výběhu s přístřeškem, jen se čistí přístřešek, kontroluje se zdraví koní, nosí se jádro, v zimě se dokrmuje senem. Na to máš pozemek malý, budeš muset dokrmovat i když bude ve výběhu tráva. V zimě ti to vydupou do bahna, hlavně kolem vchodu, ale to je problém všech výběhů a není to důvod, proč je tam nepouštět aspoň na půl dne. Buď se budete brodit bahnem, nebo to zkusíte řešit - kamarádka tam sype stavební suť (čistou, bez skla a hřebíků), na cestu štěrk a kam jde, tak panely. Můžete taky oplotit tu druhou část pozemku a výběhy střídat, aby si odpočinuly.

Práce je koni potřeba podle toho, co s ním zamýšlíte a podle jeho temperamentu apod. Já mám kobylu ustájenou mimo domov, celý den je ve výběhu s malý stádem. Já jsem rekreační jezdec, v sezóně skáču sem tam hobby závody. Protože mám dvě malé děti, mladší je ještě mimino, pracuju, tak jezdím 2x týdně - jednou na hodinu i míň jízdárnu a jednou ven na hodinu až dvě. Zabere mi to tedy cca hodinu na koni, další hodinu péče před a po ježdění (odlovení ve výběhu, vyčištění před a po jízdě, pomazlení, sedlání, sebrání případných bobků) a další hodinu na pokec s kamarádkou a cestu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.