| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale kdeže, Kočajdo, třeba jistá dr. Alice Masaryková se oháněla argumenty, vzděláním, diplomacií...

Jinak když jsme u toho selského rozumu, Markéto a kili, chápu správně, že z údajů úzis se vycucá akorát počet mrtvě narozených dětí narozených mimo zdr. zařízení?

A je nemožné zjistit, kolik z toho byly vážné zdr. komplikace matky během těhotenství, vrozené vady, nedostupnost péče (dlouhá cesta záchranky v horách apod.), matky narkomanky, matky tající těhotenství, co dítě pohodily do popelnice apod.?

Je možné zjistit, kolik dětí zemřelo delší dobu (týdny, měsíce) po porodu mimo ZZ a jestli to bylo způsobeno vedením (nevedením) porodu v nevyhovujících podmínkách?

Je možné zjistit, kolik z těch 300 a víc ročně porodí doma plánovaně s kvalifikovanou osobou, kolik z těchto rodiček splňuje definici "nízkoriziková" (kindermulo, všimni si, že to není "bezriziková"), a kolik komplikací s následkem smrti nebo vážného zdr. poškození se týká těch plánovaných nízkorizikových (a to je to, o čem jsou tyto neplodné a dlouhé diskuse, že)?

Osobně se už dlouho divím, že třeba madame Lemplové nikdo tohle neomlátí o hlavu, stejně tak jako Vám, kili, když píšete o zlých risicích.

Ať už mám na domporod jakýkoli názor, zdá se mi, že pro plamennou diskusi odpůrcům domporodu chybí věcné argumenty a vstupní informace. Domarodky se mohou aspoň ohánět zahraničními prameny a stanoviskem WHO.

BTW Kindermulo, jak často ten Tvůj příbuzný má pacienta (předpokládám, že je pediatr, ale možná se pletu) postiženého následkem domácího porodu. Je to přibližně 1x týdně, měsíčně, ročně?

Denně to být nemůže, jak napovídá úzis, nechci rýpat, mně skutečně zajímá, jaký má tento často užívaný argument pozadí. Já jsem holt jen laik bez odborníků v rodině, tak abych kdyžtak správně vyhodnotila ta risika.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.