| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je to strašlivě individuální-takže budu psát, jak to mám já a po mých zkušenostech. Já bych radila větší věkový odstup-snažila bych se nejdřív od 2 let dítka! Ono mít druhé dítě dřív než má dítě 3 roky je podle mě neuvěřitelný záhul, kor pokud budeš na obě děti sama bez pomoci kohokoliv-taky máme babičky 300 km a peněz málo na stabilní výpomoc někoho a na hodně časté ježdění k nim; manžel v práci celé dny (i když tento rok je to lepší). Vesměs přijde nemoc... v době, kdy manžel nemůže odejít na ošetřovačku i když by moc chtěl... a hlavně taky při plánovaní počítejte i s variantou (tím ji nechci přivolávat), že se může stát, že budeš ležet při dalším těhotenství na riziku - sama jsem ležela "jen" 14 dní a pak týden ještě po porodu a vím, jak náročné to bylo bez babiček a hlídání. Navíc ať chceš nebo nechceš, tak první dítě odsuneš na druhou kolej a myslím, že takhle malé dítě má ještě velký nárok na celé Tvé věnování se(myslím tím dítě pod 3 roky). Já mám věkový odstup u dcer 4,5 roku a podle mě to super(byť jsem chtěla původně další dítě o 2 roky dřív). Starší holka po narození sestřičky taky žárlila, ale narozdíl od mrňouse se s ní dalo mluvit, vysvětlovat- sourozence si moc přála, takže stačí jí připomenout, jak moc se modlila, aby sestřičku měla... většinou se rozpláče, že má sestřičku moc ráda a že ji mrzí, že řekla to či ono~s~ Podle mě aspoň 3 roky věkový odstup, aby starší dítě už mělo aspoň nějaký rozum na pobrání toho, co s ním mluvíš ~;) Jinak určitě bych do dalšího dítka taky šla-dvě děti jsou pro mě značka ideál ~:-D 2+1 nic moc neříká- myslím, že dost říká i velikost bytu v m2. Budete potřebovat hodně úložného prostoru, mít místnost úniku ode všech... tohle všechno chce zvážit. No a v neposlední řadě bych zvážila i mít na občasné pohlídání dětí - ono i ty s manželem potřebujete mít společné zážitky bez dětí. My tohle podcenili a díky Bohu, že jsme krizi ustáli (tlačila se nám do rodiny jistá slečna prahnoucí po muži, který se stará o rodinu...~o~) Vyhledali jsme hlídání - je to studentka VŠ- bere si od nás asi ze známosti 60 Kč za hlídání obou dětí na noc, kdy děti spí a my jednou dvakrát za rok můžeme vyrazit za zábavou a občas se zadaří když je tu některá babička.+ já byla nedávno po šesti letech prvně sama s kámoškou v kině a na večeři - bylo to fantastické a zjistila jsem že to fakt jednou za čas potřebuju! Být stále uvázaná k dětem je na budku!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.