| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Tatramelko, tak něco podobného se chystám i já zařídit. Taky jsem se ocitla s manželem v zahraničí. Konkrétně první rok v Bratislavě a teď jsme v Maďarsku, kousek pod Blavou. Babičky cca 250 km daleko, 3,5 hodiny jízdy. Hlídací moc nejsou, obě zatím ještě pracují. Dcerka mamiňák, který se pohlídat nenechá. Manžel vytížený natolik, že se na něj nemůžu spolehnout. Doma je večer, když přijde ve 20:00 hodin, tak to je svátek, jinak příchod po 21:00 hodině standart. Občas nějaká ta služebka anebo jednou za 6 týdnu školí i víkendy, večer je pak doma. No a teď bych chtěla druhý dítě, už je na to čas, dcerka má 2,5 roku. Takže co se týče potom porodu, tak to taky asi budu řešit nějak podobně. Navíc rodit budu chtít v Čechách, minimálně v Břeclavi, to mám hodinu jízdy. Bohužel se bojím trochu komplikací, první porod 6 týdnů před termínem, i když tomu nic nenasvědčovalo. Ale snad tentokrát vše dopadne dobře. Jinak u nás je vše komplikované. K doktorům jezdím do Čech, je tam lepší péče než v Bratislavě. Všechno absolvujeme spolu, občas je to teda záhul, ale lepší se to :-) . No a příští rok nás čeká školka a já už z toho mám pomalu děs, protože moje dcerka je totálně nehlídací. Takže můj plán je takový, že si chci najít paní na hlídání, která sem bude chodit nejdřív jednou týdně na 2 hodinky a pak 2x týdně na 2 hodinky. Dcerka by si na ní mohla zvyknout, naučit se i pár slovíček, pohrát si, časem by spolu mohli i vyrazit ven a třeba by se i pak dala pohlídat v případě nutnosti. Já tu mám skvělý sousedy, oni by nám určitě i vypomohli, ale Nelda se mě zatím drží zuby nehty :-), tak doufám, že se to poddá. U nás v případě nouze by i ty babičky mohli na chvíli přijet a pohlídat. Zrovna za týden nás to čeká na cca 4 dny, musím jít do nemocnice a asi to tu bude docela děs. Bojím se, že to malá velmi špatně ponese. Bohužel to jinak nejde. No uvidím, třeba mě i překvapí a bude to dobrý. Ona se na babičky těší, už si je i pamatuje, ale sama s nimi moc zůstávat nechce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.