| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Můj syn nyní čerstvě pětiletý ve třech letech taky vůbec nemluvil. jen baba a pár zvuků zvířat, auto, mašinka...V měsíci kdy mu byly tři začal trošku říkat první slabiky od některých slov, jinak nic a i to mu bylo dost špatně rozumět. Má vývojovou dysfázii. Od tří chodíme na logopedii, kde si prvních 5 měsíců jen tak hrál - skládal puzzle (jednoduché), přiřazoval stejné obrázky k sobě atd... Všechno musím doma vyrábět. dr my vždy dá papíry, které nafotím, vymaluju, podlepím vystřihnu:-) Po tom půl roce už začalněco říkat a ale pořád je mu špatně rozumět a o i dnes. Slovní zásobu má dobrou,a le ýslovnost špatná. Logopedka říkala, že je důležité, aby cvičil jemnou motoriku, ta totiž souvisí s řečí a tu my máme špatnou, i když je to čím dál lepší!!§ Jo a u nás ve školce nevadí, když dítě nemluví, ba prý přímo naopak, je pro tyto děti škola velkkým přínosem!§ Syn šel ale až ve čtyřech letech. Druhýs yn také pořád nemluví, vůbec. V lednu mu budou dva, tak doufám, že se rozmluví. Jinak je to docela časově náročné, pořád doma cvičit, dojíždět na logopedii atd...a to syn už krásn ěspolupracuje! Na okolí nedej! ono se to všem mluví, že se rozmluví, že to příjde apod. Každopádně, sami neví o co jde a není dobré, aby tě pořád promiň mi to, uklidňovali...Chce to opravdu běhat po doktorech a nenechat se odmítnout. Zkusit třeba i psychologa, tam taky chodíme. Vím o čem mluvím. Starší syn má LMd a vd a taky mi pořád všichi říkali, že ty malé rozdíly oproti jiným dětem nevadí, že to řpíjde, že kadé dítě je jiné...Samozřejmě někdy to tak je, ale dítě líné mluvení od přírody není! Když nemluví, tak tam něco asi bude...Ríkám to ze zkušenosti, co mám duhého syna a ted teprve vidím, jak se opravdu má chovat zdravé dítě, kzeré nemá žádný problém. U prvního jsme to bohužel neviděla, říkala jsem si, jaký jeklidný, hodný, tichý...Držím palce!!














































































































































































































































































































Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.