| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hodně tu zaznívají názory, že se často střihá zbytečně a že po nástřihu se to hůř hojí a někdy i samo ještě víc natrhne. Já si u podobných diskuzí vždycky vzpomenu na kamarádku, u které PA u prvního porodu prý pořád čekaly, až mimčo správně dorotuje, až bylo na světě. Doktor je pak seřval na tři doby, jak to, že ho včas nezavolaly, kamarádka byla totiž příšerně potrhaná. Asi 4 měsíce trvalo než mohla jakžtakž chodit a sedět ještě později. Sex nesměli mít (ono při neustávajících problémech by jí to ani nenapadlo) přes rok. Druhé dítě (větší než první) porodila bez nástřihu, třetí (největší) s malým nástřihem a rychlým bezproblémovým hojením.

Já jsem měla dítě s velkou hlavou a k tomu vysokou pevnou hráz, takže už předem jsem tušila, že bez většího poranění to nepůjde (a v tom případě mi přišel přijatelnější nástřih než velké potrhání). PA mě masírovala hráz, ale syn si navíc pěkně přiškrcoval pupečník, takže nástřih byl a veliký, asi 6 cm, šikmo okolo konečníku skoro až ke stehnu. Samotný nástřih nebolel. Jak se ty tkáně roztáhly od sebe při průchodu hlavičky a ramínek, to bylo docela nepříjemné, ale ani ne bolest spíš takový hnusný pocit. Šití trvalo asi 20 minut, přecejen toho bylo dost co sešívat, ale doktor si liboval, jak se to krásně samo vrací k sobě. Při propouštění z porodnice mi zakazovali ještě týden si sedat, což tak přibližně odpovídalo době, kdy mě to vadilo. Při chůzi to bylo jen trochu cítit. První sex po necelých dvou měsících to taky trochu cítit bylo, ale nijak zvlášť to nevadilo, úplně se to srovnalo tak do 4 měsíců.

Ono je to opravdu případ od případu, prostě bych na Tvém místě personálu porodníce řekla, že nástřih jen v nutných případech, ale pokud uvidí, že hrozí velké natržení, že Ti ho mohou nabídnout.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.