| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sojko, podle mě je těžké radit a já ani netuším, kolik let má Tvoje starší -asi 3?
My máme rozdíl 4,5 roku, a tak taky určitý druh žárlivosti se objevuje, ale je to lepší a lepší. Jednám více méně intuitivně- přesně jako psala Tinus- knížky jsou super, nicméně nic není psané přímo na Tvé dítě a vše jsou to jen určité náměty, které fungovat můžou a nemusí. Ona teorie je super, ale praxe je mnohdy jiná a stejně se musí brát ohledy na individualitu dítěte.
Je pravda, že když se narodila maličká, tak starší začala zkoušet věci jako, že se vzbudila ve 2 v noci a že má hlad a že chce mlíčko. Tak to jsem ji teda dost rychle zahnala do postele a nechtěla jsem o tomhle ani slyšet- ráno jsem jí víc vysvětlila, co a jak.
U nás čím je mladší větší tím je to lepší. Holky se spolu už krásně domluví (mladší ve svých 23. měsících mluví dost hezky) a momentálně jsme ve fázi, kdy starší chce být doma (nechce do Mš), aby mohla být s mladší doma a mohly si spolu hrát~t~. Teď je starší nachcípaná a doma, tak mladší je spokojená. Jen si musím dávat pozor, abych mladší nezahrnovala větší mírou tulení a mazlení než starší-to je pak "oheň na střeše" -začne zlobit a skrytě se dožadovat pozornosti.
Jinak takovou tu kočičí lásku bych své dcerce předvedla, aby pocítila na vlastní kůži, jak moc je to příjemné. ~;) a rozhodně bych nepřehlížela když mladšímu ubližuje- to bys taky mohla dopadnout jako jedna kamarádka, která musela zamykat mladšího v jiné místnosti když šla na WC... protože starší by ho klidně uškrtil, udusil...~:(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.