| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale s tím já přece souhlasím. Manželství ze své podstaty nebylo vymyšleno proto, aby tak dva zaláskovaní mohli "ztvrdit" své city, šlo vesměs výhradně a jen o dobrou obchodní smlouvu obou rodičů snoubenců či jiných příbuzných. Přirozeně tak automaticky rodina a děti vzešlé z manželství byly materiálně zajištěny. Bylo a je to tak odnepaměti. A nebylo tak zvykem jen u panovníků, vládců, stávalo se tak prakticky u všech jen trošku movitějších dětí, i dospělých - nedávno jsem objevila staré časopisy z první republiky, jsou tam na toto téma pozoruhodné inzeráty:). City, vzájemná náklonnost a souznění, což je mimochodem také součást svatebního proslovu, byla jen prázdná klišé, snoubenci mohli být kolikrát rádi, že si byli alespoň trošičku sympatičtí - v tomto případě se pak dalo mluvit o štěstí. Ale o tom psát nechci, to je asi na jinou debatu. Jen jsem podotkla, že tato práva (a závazky), které automaticky z manželství vyplývají, v dnešní době jdou ošetřit zákonnou cestou i jinak a poměrně jednoduše. Snad jen kromě té daňové úlevy na manželku, to máte pravdu:) Daňovou úlevu na dítě ovšem uplatnit můžete v pohodě, ať jste nebo nejste manželé. Takže má-li někdo pocit, že se musí oženit/vdát jen proto, že se o tyto výsady cítí ochuzen, má strach z "nejisté materiální" budoucnosti, chtěla jsem podotknout, že v z tohoto důvodu to rozhodně činit nemusí. Pokud se chce vdát/oženit proto, že to tak cítí i jinak, že to považuje za správné, že to cítí cosi jako "tečku", nevím jak dál to nazvat, nechť tak samozřejmě učiní, v tom také nevidím problém. Všechno je to otázkou postoje každého z nás.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.