| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak vychováváte své děti tak kolem dvou let věku? Nejsem si jistá, zda své dítě vůbec vychovávám. Budou mu dva a když mu dám jídlo, tak mu dám lžičku ať se nějak nají(krmené být nechce), občas nabere lžící, občas rukou. Někdy jídlo rozmatle po stolečku(když už mu nechutná). Když ho neuhlídám a namaluje něco na zeď, tak mu řeknu, že to nesmí(moc dobře ví, že to nesmí).Nechám ho po bytě šplhat všude možně po výškách, občas kouknu zda je to nějak nebezpečné a podle toho zakročím.
Venku jsem přísná tak akorát na to, když vběhne, nebo chce vběhnout do silnice, to na něj hodně zvýším hlas, pevně chňapnu a dám mimo silnici.(párkrát jsem i decentně plácla)
Někdy pozoruji jak se chovají jiní rodiče(někdy i naši prarodiče) k podobně starým dětem a je to samé "to nesmíš", "pozor spadneš","slez dolů", "jez lžící", "jez po jednom"..následuje plácání přes ručičky, nadávání pokud si třeba dají do pusy více jídla a vyplivnou..prostě permanentní drezura(trošku mi to připomíná krotitele v cirkuse)
Zatím mi přišlo, že z tohoto nadávání tyto děti nejsou nějak extra moudré, zvláště pokud je to nonstop celý den...navíc bych byla asi hodně otrávená se vlastně permanentně na dítě zlobit a peskovat ho.
Dobře si pamatuji jednu asi padesátiletou paní, jak mi v restauraci nadávala, že mé 1,5 leté dítě dělá bordel(bylo tiše, jen si občas periodicky ťukalo lžičkou do stolečku), lžičku jsem mu sice hned sebrala, jen mi utkvělo v hlavě, jak mě upozorňovala, že její děti byly v tomhle věku vychované a rozhodně nezlobily.Je to vůbec možné?
Knížek mám o výchově načteno dost, ale v kontaktu s realitou jaksi tápu...
Jak vychovávate vy? Myslíte, že dělám chybu, když jaksi čekám, až na určité věci bude mít více rozumu a budu mu to moct vysvětlit?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.