| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím diskutující na RaR :) řeším u nás doma následující otázku s naším téměř 6 letým synem. Snažím se uplatňovat prinicipy RaR, ale sama v sobě nyní bojuji s následující otázkou: co když ty přirozené následky nejsou až tak přirozené. Např. zde diskutovaé odejití ven bez dítěte popř. nechat jít dítě neoblečené, to se mi zdá jako přirozené, neoblékl jsi se tj. buď zůstaneš doma nebo jdeš, jak jsi...ale co situace s uklízením oblečení či jiných věcí. Syn si je vyslékne a pohodí v předsíni, chvíli čekám, pak když jdu kolem řeknu např. vidím, že tady leží věci, syna na to: já vím, tak chvíli čekám, pak jdu zase kolem a říkám: vidím, že tady stále leží věci na zemi, co se s nimi bude dít. Syn na to: já vím. Tak já: a co víš? a on: no že chceš abych je uklidil, ale já nechci :) čímž mne dokonale rozesmál, jak odhalil můj úmysl..no ale co dále. Přirozený následek věcí je, že bunda zůstane na na zemi a max. si na ní lehne naše kočka, což synovi absolutně nevadí, vlastně to vadí jen mně. Takže musí nastoupit podle mne už "nepřirozený" následek, a to, že řeknu: mně vadí, že to tady leží, chci, aby jsi si je uklidil. Ve většinu případů si je pak uklidí (dříve či později), ale sama sebe se ptám, jeslti když neuklidí, tak je na místě asi další krok: pokud se si je neuklidíš, tak..... ale můj dojem je, že to už není ten "přirozený" následek. Pak by se mohlo v situaci, kdy se dítě nechce obléci, jako "následek" říci: pokud se neoblečeš, bude trest xy. Přirozené by bylo, kdyby mu tu bundu pak někdo třeba ukradl a on žádnou neměl a jeho by to třeba mrzelo (což silně pochybuji :)) Možná je jen "diskusní" otázka, ale zdá se mi, že v některých situacích prostě "přirozené" následky nejsou pro dítě dostatečně "motivující", aby ho to přesvědčilo dělat něco, co samo nechce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.