| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem z té generace, co si užila jeslí. Do jeslí jsem šla v 1/2 roce (74) se ségrou mohla být mamka do 2 let doma (78). Táta neměl moc vysoký plat (vysokoškolák), tak to jinak nešlo, byt měli družtevní, za ten se platilo o dost víc jak za státní. Tuším, že i později u 1. dítěte byl nárok jen na 1/2 roku a až u 2. mohla být žena déle doma. Tchýně takto hlídala kamarádce syna, měly stejně staré děti, ale tchýně už 2. a kámoška teprve 1.

Mimochodem, moje teta měla po VŠ jako doktorka nástupní plat 800 Kč, což prý bylo méně než sociální stipendium, co pobírala za studií. Vzhledem k jejímu věku mi to vychází na rok cca 1968.

A k týdenní školce a jeslím, těch si užil manžel. Jeho maminka ještě studovala a bydlela na kolejích a tam nemohla mít dítě, tak byl manžel v týdením zařízení. Ale říkala, že za ním skoro každý den chodila (ulila se ze školy) a brala si ho na procházky. Každý víkend ho měla u sebe a cestovali přes 200 km daleko domů. Horší to prý bylo, když byl nemocný a musela ho pašovat na koleje, bo ve školce nemohl být. No vzhledem k tomu, že byl manžel často nemocný, tak si možná těch týdenních zařízení tolik neužil.

Babičky sice byly, ale 250 km daleko. Takže babičku jsem si užívala spíš přes léto.

Ač si to u svých dětí nejsem schopna představit, naštěstí se necítím a ani u manžela nepozoruji nějaké následky. Naopak mám pocit, že ty děti co si užili maminku v ranném dětství déle, jsou teď v dopělosti rozmazlenější a mémě samostatní, ale to spíš bude syndrom mladšího hýčkanějšího dítěte.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.