| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rozhodně pejska pořídit ~j~ kdybych věděla, jak úžasný to bude, pořídila bych si ho už dávno, ale je fakt, že na to nebyl ten pravý čas, hodně jsem cestovala, v práci od nevidím do nevidím. Po 14 letech jsem toho měla dost a přerovnala si priority. Výsledkem je, že mám odrostlé štěně ridgebacka a je to prostě super.

Na hygienu a čistotu jsem taky byla dost vysazená, vadili mi cizí nevychovaní psi a spoustu věcí jsem nechápala. S vlastním psem jsem leccos pochopila, myslím že to je dost podobné jako s dětmi ~t~ špínu tolik neřeším, po každé procházce mu osprchuju tlapky a "podvozek" (je třeba psa odmalinka zvykat na sprchu nebo umyvadlo apod., můj pes na povel "umýt ťapky" sám vleze do vany nebo sprch.koutu a drží), chlupy z něj jsou, ale nijak dramaticky, pach v bytě žádný není.

Ad vstávání, taky jsem byla varována že budu denně v 6 ráno se psem lítat ven - ehm, ten můj vstává až po mě (tj. o víkendu třeba až po 10.hod.) a když musím venčit brzo ráno, protože někam odcházím, musím ho doslova přemlouvat, aby vstával. Vydrží v pohodě celou noc nebo celý den, není problém (samozřejmě je třeba mu to potom vynahradit a ráno před odchodem taky pořádně vyvenčit). Je klidný a přizpůsobivý, není problém, aby ho někdo pohlídal, není problém vzít ho na návštěvu nebo do restaurace, není pravda, že psa nikdo pohlídat nechce. V bytě skoro neštěká, to už musí být.

Pes je určitě obrovská zodpovědnost, práce navíc a velká starost, ale tohle všechno ti milionkrát vynahradí. Fakt jsem si to neuměla představit a je to nádhera. Když vidíš jak se na tebe dívá, jak ti důvěřuje, jak se přijde přitulit, jak tě má rád ~s~ Navíc vás na to bude několik, pomůže ti manžel i dcerka, případně někdo další z rodiny, já jsem na to sama a zvládám to v pohodě. Holt místo do shopping center a kaváren chodím do lesa, místo rtěnky a pudřenky nosím v kabelce pískací hračky a buvolí kůže, podpatky jsem vyměnila za tenisky a džíny a smířila jsem se s tím, že jsem pořád potlapkaná a oslintaná. A jsem mnohem šťastnější.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.