| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj holky, ja ziji v Nizozemsku, mam nizozemskeho manzela, mame 2 deti 6+4, maji ceske a nizozemske obcanstvi. Dcera mela jit k zapisu do skoly, lae protoze zijeme v Nizozemsku, tak si automaticky z radnice poznacili, ze zije v Nizozemsku a neresili to. Nebyli jsme ani pozvani a zadny problem. a to podotykam,ze zijeme v Nizozemsku jiz 6 let a az do letosniho unora jsme meli trvaly pobyt v Cesku. Vzali to proste tak, ze zijeme pryc a dcera tam neni a hotovo.

Ja jsem v unoru trvaly pobyt oficialne zrusila, mam jen nizozemsky, deti tu chodi do skoly a mluvi plynule cesky a nizozemsky. preskakuji z jednoho jazyku do druheho automaticky, aniz by o tom premyslely. My jsme to od zacatku rozdelili.
Muj manzel mluvil s detma nizozemsky a ja jen cesky. Oni tak vyrostli, nezda se jim to divne a kdyz reknu neco sama nizozemsky, moje dcera mi jeste nadava, ze pry to ja musim rict cesky a nemam mluvit jako tata.

Co je paradox, tak ze moje deti mezi sebou mluvi Cesky a ziji od zacatku v Nizozemsku. Moje dcera je ted ve druhe tride a v Cesku nikdy ve skole nebo skolce nemusela byt.

Chcete-li, aby vase deti mluvily cesky, pak musite s detmi mluvit jen cesky a nemichat francouzstinu, jinak to budou v budoucnosti odmitat, nebo rozumet, ale odpovidat budou chtit francouzsky a tezko je donutite aby mluvili, protoze to pro ne bude tezke, musi mit praxi.
My jsme byli ve Francii ted o vikendu v Dorgogne, takze vic jizneji a premyslime s manzelem o odstehovani do te casti, meli bysme tam mit oba praci, tak se mozna mezi vas zaradim.
Jinak zdravim z Nizozemska, ze zeme tulipanu, vetrnych mlynu a kralovny Beatrix

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.