| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,
ideální věkový rozestup ti asi nikdo neporadí, záleží na možnostech rodiny, povaze dětí a matky a i na leccčems dalším.

Pokud si chceš počíst v individuálních zkušenotsech lidí, tak ti můžu napsat mou zkušenost.
J8 sama mám sestru o 5 let mladší a dětství bylo nic moc. tedy do pětiá let jsem měla plnou péči svých rodičů, oba se mi věnovali na 120%. Pak přišla sestra, vše bylo jinak, strašně jsem žárlila, naši to moc nezvládali. No a pak už nikdy nebyl proghram pro volný čas přijatelný pro obě děti, spíš se přizpůsoboval možnostem mladší a já už někdy od 12 let trávila víkendy většinou sama doma ~Rv~Rv

Proto jsem si pořídila děti po 22 měsících. A musím říct, že občas je to nářez. Šílený byl konec těhotentsví s uvztekaným batoleme, velkým popkme a tropickými vedry. Pak těsně po porodou to celkem šlo, miminko bylo hodňoučké, spavé. Pak přišly růstové spurty, já nevyspalá po nocích, kdy jsme co hodinu kojila a do toho batole v období vzdoru, které přestalo po obědě spát.
Katastrofa byla i pitomá procházka u nás po vesnici, protože starší nechce moc chodit. Byly dny, kdy jsem rozhodnutí mít děti brzy po sobě fakt dost litovala.
nemám k ruce žádnou maminku nebo tchýni, manžel má pevnou rpacovní dobu, takže jsem na holky vcelé dny sama.
Teď už mladší dcera stojí, bere té starší hračky, takže už se začínají rvát a já zatím marně doufám, že to někdy bude lepší.

Kdybych měla volit znova, brala bych rozdíl kolem 3 let. To ještě není tak moc a 3-leté dítě mi přijde už dost samoobslužné. To 2-leté bylo přeci jen ještě dost mimino

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.