| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dajáno, ono je to složitější i v tomhle. Osobně žiju s mužem o 20 let starším už oněch 16 let.

Neplánovali jsme to ani jeden. On rozvod, já rozvod, ani naše setkání, ani náš vztah. Už vůbec by mne nenapadlo, že by jeho napadlo se rozvést. A napadlo.
Nic jsem nehrotila, nenutila, milenec mi věnoval pocit, že existuje i jiný způsob vztahu než ten, v jakém jsem žila. Ono se to dost podobalo s některými výhradami manželství mých rodičů a okolní manželství dost "jela" na podobné bázi.

Už za to jsem byla svému milenci vděčná.

V době, kdy jsme spolu měli vztah, jsem chodila na večeře, do kina s jinými muži, milenec o tom tak nějak věděl (prostě občas večer zavolal a já nebyla doma). Nebyl důvod lhát, hledala jsem někoho pro život, to že mi s jinými nefungovalo se intimně sblížit, to jsme si nějak vysvětlili až po letech....

Rodiče o tom věděli, manžel, se kterým jsem byla v rozvodovém řízení o tom taky věděl, že mám také někoho jiného, ženatého, podrobnosti jsme neřešili.

Pak milenec nějak došel k tomu, že je mu se mnou dobře a že by se mnou být chtěl. Překvapil..... a dlouho jsem zvažovala právě takový ty věci, o kterých tahle diskuze byla. Muž s minulostí, dospělými dětmi, ale dětmi, které budu muset akceptovat, jinak by byl nešťastný, v podstatě nemajetný, protože odejde-li, i když ze svého bytu... a to jsem ho dost dobře znala, že jsem věděla, že neudělá nic hnusného v tomto směru vůči své rodině, on by to prostě nevydejchal a já s ním, začínající lehce po středním věku zcela od 0.
Minulost, věk, pocit vykořenění, Vánoce, dovolené bez jeho dětí, protože to malér bude (a byl), finanční potíže, starosti s bydlením, zdraví, atd.

Přesto jsem ho natolik chtěla a chci, že jsme spolu 16 let. Všechno to, co jsem popsala předtím - se odehrálo.
Jestli bych do toho šla znovu? S tímhle mužem ano, s těmi zkušenostmi bych ještě víc váhala.

Není to prostě v základu fér, postavit své štěstí a pohodu na trápení někoho jiného. Navíc, dneska už mnoho věcí vidím jinak. Už mi to nepřipadá tak nefér vůči mému bývalému manželovi, ani manželově bývalé ženě, někteří lidé jsou prostě nějak daní a k některým jiným lidem se nehodí.... přesto nepotkat se, jejich manželství by přežilo, nebo zkrachovalo na nějaké jiné milence. Mé ne, v tom mám jasno.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.