| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tragiko,

s tím bych souhlasila. Ale ještě se na to umím podívat očima té holky. Když mi bylo 18, měla jsem po maturitě a šla do práce. Matka po mně chtěla, abych jí tím pádem přispívala na nájem. Tak jsem se odstěhovala k tátovi :-). Ten to po mně nechtěl, ale důvodů bylo samozřejmě víc (vlastně bych se k němu odstěhovala mnohem dřív, ale nějak neprojevil zájem ~:(). Tam jsem ovšem makala od nevidím do nevidím (a ráda). Na cigára se peníze najdou vždycky. Nechci ji hájit, to chování k mladším sourozencům se mi nelíbí. Ale ono to má všechno nějaké příčiny. Nelze začít s výchovou v 18 letech, nelze začít budovat dobré vztahy v 18 letech. Vypadá to jako důsledek výchovy rodičů, kteří čekají, až děti dostanou rozum. Možná se dá ještě něco napravit, ale půjde to těžko. Ona nejspíš časem rozum i dostane a bude se chovat líp, ale ta důvěra, která mezi mámou a dcerou mohla být, už tam nevznikne pořádně nikdy.

Moje matka se dnes chystá za mou 32letou sestrou jí mluvit do výchovy, aby se přestala ke svým dětem chovat tak hnusně, s argumentem, že ona se k nám přece tak hnusně nechovala. Podle mně se k nám chovala zrovna tak, ale ona to prostě neví, neuvědomovala si to, neuvědomuje si to ani teď, jen vidí tu stejnou chybu na ní. Podle mě to skončí pěkným fiaskem - právě proto, že tam od začátku nebyly dobré vztahy a že nelze vychovávat dospělé děti (natožpak dospělé rodiče).

Samozřejmě i tam, kde jsou dobré vztahy, nastávají problematické časy, třeba v pubertě. Ale aby spolu rodiče a děti pomalu vůbec nemluvili, to o nich nesvědčí. Prostě se mi zdá, že název tématu vystihuje jen špičku ledovce, že to zdaleka není jen o nesnášenlivosti mladších sourozenců. Nerada bych se někoho dotkla, je to jen můj názor - že všechno má své příčiny (zpravidla nezamýšlené).

Každopádně držím palce, aby se to co nejdřív alespoň nějak zlepšilo ~x~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.