| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Belatrix, já to celkem chápu, že je tolik negativních reakcí. Podle mě je to dáno hlavně tím, že většina maminek o tom neví zhola nic a každý má nastudované, že miminko pochopí, že chce vykonávat potřebu až kolem 18ti měsíců...ano, to je pravda. Nicméně už se zapomíná na tu druhou část, že nejprve se muselo odnaučit signály vydávat a naučit se plenku používat jako záchod a pak teprve se to po roce a půl znovu učit.

Já mám dítko v plence stále, ale potřebu vykonává mimo. Posledních 14 dní měl malý průjem a odchytala jsem sotva půlku, ale to má kolikrát problém dospělý. Někdy máme dny, kdy je plenka věčně durch a pak zase dny, kdy má plenku suchou v podstatě celý den i noc...je mu 5 měsíců.
A k čemu to je? Podle mě je to prostě přirozené. Na peníze v tomhle ohledu kašlu, první dítko bylo klasicky plenkové. Ekologie, ano, ale pro mě jako vedlejší. Je to prostě jen o mém dobrém pocitu, o pocitu toho suchého miminka, které umí samo dát najevo, že je spokojené a nadšené z toho, že se mu povede vykonat potřebu mimo, úplně čeká na pochvalu s krásným bezzubým usměvem. Nám to tak vyhovuje a ať si každý myslí co chce, klidně ať si každý myslí, že je to nesmysl, je mi to fuk, my jsme takhle spokojený.

Jinak dítko mi zásadně kaká v průběhu kojení a jak na to? Jednoduše, on už je naučený, takže se sám v průběhu kojení pustí a začne se mračit a jakoby vrčet, tak ho podržím nad nočníčkem, vykoná potřebu a pokračujem v kojení. Někdy se stane, že hlad je prostě přednější, tak prostě s klidem dokojíme a pak přebalím.
Opravdu na tom nevidím nic složitého, nic nepřirozeného, na svém dítěti nevisím očima celý den, většinou to nikomu nesděluju, neví to ani moji rodiče, zvládáme i na návštěvách a málo kdo si všimne. Nemám potřebu se někde chlubit. Naopak jsem vzhledem k naladění naší společnosti raději, pokud nikdo nic netuší ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.