| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bodlinko,
chystam se rodit v UK ted poctvrte. Tohle tehotenstvi jsem mela UZ cca v 6tt, pak kolem 12tt spolu s genetikou (NT test, ktery se na mnoha mistech v CR stale plati je tady celostatne pro kazdou zenu zdarma). V tu dobu tez nabiraji krev na vse mozne. Dalsi UZ je ve 20tt, to je ten geneticky. Mezitim chodis na kontroly k midwife pokud jsi nizkorizikova a nebo k lekari pokud je nejaky problem. Kolem toho velkeho UZ jde kazda tehotna k obstetrician, pokud to tedy neodmitne. No a pokud neni zadny problem, tak potom opet chodi na dalsi prohlidky k midwife. Krev se nabira jeste kolem 24 a 36tt.
Ja ted poctvrte jsem po tom UZ ve 20tt mela UZ jeste ve 22tt, 24tt, 30tt, 34tt a ceka me 38tt a jestli neporodim, tak i 40tt. Takze ja jsem preultrazvukovana na entou a klidne bych se bez toho obesla. Ovsem pokud nejsou problemy, tak k tomu proste nejsou duvody. Byla jsem i na genetice, byla jsem v Great Ormond Street, coz uz je hodne specializovane. Ono pokud se nejaky problem vyskytne, tak se odchytne a pece je opravdu na spickove urovni. S hodne rozdilnym pristupem lekaru tedy, v CR bych to asi nedala.
Ale pokud jsi nizkorizikova, tak standartni pece je ten UZ ve 12 a 20tt, geneticky NT screening test ve 12tt, krev 3x za tehotenstvi, konzultace s lekarem ve 20tt a pravidelne prohlidky u midwife. U porodu pak mas midwife, lekar pouze pokud je problem. Muzes si vybrat mezi porodem v nemocnici, birth centre a porodem doma. Po porodu se jde domu (prvorodicky u nas v porodnici po 24 hodinach, jinde nevim) a pak dochazi domu midwife zpocatku kazdy den, pak obden a pak preda do pece Health Visitor. Midwife jsou vysokoskolsky vzdelane a maji opravdu vzdelani na to, aby zkontrolovaly novorozene a matku. Pece je ucelena, jeden zdravotnik se postara o vse, coz me osobne vyhovuje mnohem vice. V CR napr uplne chybi poporodni pece o matku. Po propusteni z porodnice dlouho nic a pak prohlidka v 6ti tydnech na gynde.
Osobne bych nemenila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.