| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

7krásko, každý to máme jinak (a je to tak asi dobře), ale mě je zase úzko, když čtu tvůj příspěvek. To jsi musela asi zažít s manželstvími kolem sebe hodně velké zklamání, když máš na věci takový zatrpklý až nenávistný názor.

Nechápu třeba, proč by se měla představa něvěsty spojovat s naivkou v bílém, zametávající střepy a krmící se s ženichem jednou lžící. Jaké si to uděláš, takové to máš ~;)

Ve mě slovo manželka navozuje pocit sounáležitosti s tím druhým, ženy která se stará o svého muže a ten se zase stará o ní. Kdo si chce dát na hlavu natáčky, dá si je i v nesezdaném vztahu. Vstupem do manželství se z normálně inteligentní ženy hloupá drbající pipina nestává :-)

Nevidím ani nic moderního na tom, mít každé dítě s jiným chlapem. Stejně tak si myslím, že model "dělám si co chci" by měl po pubertě a rané dospělosti úplně zmizet ~a~. Jsme dospělí lidé, máme své zodpovědnosti k druhým, a to se s "děláním si co chci" vylučuje, aspoň v mém pojetí. Nejpozději od chvíle, kdy přijdou děti.

Mám to prostě jinak - pro mě svatba potvrzením vzájemné lásky, slibem úcty, tolerance, vzájemné péče a věrnosti, jakkoli staromódně to zní. S manželem jsme 15 let, z toho 5 let na psí knížku. Všechno není ideální, ale jsem ráda, že ho mám, ve dvou se mnohem lépe zvládá dobré i zlé, co život přináší. Mít jen přítele, určitě klidná a spokojená nebudu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.