| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, trochu něco napíšu z pohledu druhé strany. :) Jsem studentka a přivydělávám si jako chůva už pět let. Co se platu týče, je to různé. Když hlídám nárazově u jedné paní (např. jednou týdně), dává mi 100 Kč/hod. ať hlídám jen jedno, nebo dvě děti a je jedno, jestli tam jsem hodinu, nebo pět. Když jsem hlídala o prázdninách pravidelně každý den od půl osmé do pěti, brala jsem 50 Kč/hod (mohla jsem u paní jíst,...). Když jsem chodila hlídat spící děti, za ty 4 hodiny jsem brala 300 Kč. Nyní hlídám 9 měsíční holčičku, po-st-pá od půl osmé do tří a beru 70 Kč/hod, (postupem máme domluveno i út a čt, plat se zvýší na 80 Kč/hod.)s tím, že si pro ni ráno jezdím a paní si jí odpoledne vyzvedne, jídlo pro ni mi dává sebou, já kupuju jen ovoce,...Někdy paní potřebuje hlídat dýl, někdy míň, někdy večer, o víkendu. Záleží na domluvě, na zkušenostech chůvy, na vzdělání, na tom, jestli jen hlídá a má to kvůli penězům, nebo se děti snaží něco naučit, bere je ven, do zoo, na hřiště,...,baví jí to s nimi. Někdo tady psal, že se tyhle peníze nedaní, ale na druhou stranu je to naše "práce", brigáda, a navíc máme obrovskou zodpovědnost za to dítko.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.