| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

S homeopatií mám zkušenost, která také není zvlášť přesvědčivá - starší syn měl od 3 měsíců ošklivý ekzém, který se mu pozvolna rozšiřoval na celé tělo, ale po léčbě homeopatiky úplně zmizel, a to ještě před jeho prvními narozeninami. Fakt je, že mohl zmizet i bez nich (klasickou léčbu, myslím tím kortikoidy, jsme používali asi týden). Další fakt je, že už 2 roky k homeopatovi z finančních důvodů nechodíme, i to, že občas se nějaká maličká vyrážka u syna objeví, ale vždycky to zaženeme promazáváním kalciovou masí nebo něčím podobným. A taky je fakt, že mladší syn má ekzém ve slabší formě taky, objevil se mu až po 1. narozeninách a doposud nezmizel (jen promazáváme, jednou jsem na něj zkoušela Sulphur - zdálo se mi podle knížky, co mám, že by mohl sedět; nastalo drobné zlepšení, ale to mohlo nastat i samo od sebe~d~; nejvíc ale pomáhá, když nemá plenky).
Ale netroufám si účinnost homeopatie soudit. Z toho mála, co homeopatii vím, je důležité zejména to, že pokud náhodou opravdu funguje, tak na úplně jiném principu, než klasická medocína - je to zjednodušeně řečeno jakýsi přenos energií. To, že nefunguje jako antikoncepce, považuju za zcela samozřejmé - obnovuje ztracenou rovnováhu v těle, nic víc a taky ale nic míň. Vaječníky mají přirozeně produkovat vajíčka a potká-li se vajíčko se spermií, mělo by dojít k početí. Takže homeopatika naprosto logicky mohou napomáhat otěhotnění, ale těžko po nich můžeme chtít, aby přirozené a zdravé procesy v těle narušovaly, ne~y~?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.